gazpostach

«103» ІНФОРМУЄ!За 22 лютого  медики швидкої по Тернопільській області обслужили  354 виклики до пацієнтів, здійснили 121 госпіталізацію; з них по  Тернополю обслужено  138 викликів швидкої допомоги, госпіталізовано 36 пацієнтів. За 22 лютого у службі швидкої допомоги Тернопільщини зафіксовано 41 виклик до хворих з уже  підтвердженим діагнозом ковід , госпіталізовано 30 ковідних пацієнтів. З підозрою на ковід за 22 лютого у службу швидкої допомоги звернулося ще 17 пацієнтів, 8 госпіталізовано.

За 22 лютого, порівняно з 21 лютим,  побільшало викликів до пацієнтів з ознаками ковіду. Найбільше, як завжди, викликів до хронічних хворих та на різні критичні стани. Також побільшало викликів на  різні нещасні випадки, алкогольні інтоксикації, вуличні й побутові травмування та ДТП.

22 лютого об 11. 35 бригада швидкої виїжджала на вул. Поліську в Тернополі, до заводу «Будіндустрія», де надавала допомогу 50-річній пацієнтці. Зі слів очевидців, на жінку наїхала, переїхавши її, вантажна бетонно-замішувальна машина. Унаслідок цього пацієнтку була важко травмовано:  із закритим переломом ребер грудної клітки, тупою травмою живота, переломом тазу, закритим переломом правої руки зі зміщенням потерпілу, після оперативно наданої  допомоги, шпиталізовано в реанімаційне відділення лікарні швидкої допомоги.

22 лютого о 8.38 бригада швидкої виїжджала на вул. Київську, де надавала допомогу 56-річному пацієнтові. За словами чоловіка, він упав на вулиці, пошкодив плече й вжив алкоголь… Потім ще раз упав у власній квартирі на кухні й знову травмувався. Пацієнт пролежав на підлозі в кухні близько трьох днів, оскільки проживає один… Тоді якось піднявся, вибив на кухні вікно порожньою пляшкою з-під спиртого і почав кричати, щоб його почув хтось із перехожих на вулиці. Швидку викликала небайдужа жінка, яка почула крики про допомогу…  Із закритим переломом та вивихом лівого плечового суглоба, масивною підшкірною гематомою, закритим переломом шийки стегна з вираженим больовим  синдромом пацієнта, після оперативно наданої медичної допомоги, доставлено у травмопункт.

22 лютого о 2.12 районна бригада швидкої виїжджала у с. Куряни Бережанського району, де надавала допомогу 25-річному пацієнтові. За словами потерпілого, його побив невідомий, який утік. Із забоєм м’яких тканин обличчя, гематомою правого ока, забоєм носа пацієнта, після наданої медичної допомоги, залишено вдома, оскільки від госпіталізації він відмовився.

23 лютого о 1.28 районна бригада швидкої виїжджала  у с. Кутківці, де надавала допомогу 16-річній пацієнтці. За словами дівчини, вона вживала алкоголь, а потім, із суїцидальними намірами, випила таблетки дротаверину та валеріани. Із діагнозом алкогольна інтоксикація, медикаментозне отруєння унаслідок суїцидальної спроби потерпілу, після оперативно наданої допомоги, шпиталізовано в обласну дитячу лікарню.

22 лютого о 20.57 районна бригада швидкої виїжджала у м. Чортків, де надавала допомогу 76-річному пацієнтові-велосипедистові, якого збив автобус. Із закритою черепно-мозковою травою, струсом головного мозку, забійно-рваною раною лобної ділянки голови потерпілого, після наданої медичної допомоги, шпиталізовано у Чортківську райлікарню.

22 лютого були й вуличні травмування. Так, о 5.26 бригада швидкої виїжджала на вул. 15 Квітня, до 36-річної пацієнтки. Жінка послизнулася на вулиці, впала й травмувалася. Із закритим переломом лівого гомілково-ступневого суглоба потерпілу, після наданої допомоги, шпиталізовано у лікарню швидкої допомоги.

22 лютого о 13.01 бригада швидкої виїжджала на вул. Живова, на ринок, де надавала допомогу 63-річній пацієнтці. Жінка впала на слизькій дорозі й травмувалася. Із закритим переломом шийки правого стегна  потерпілу, після наданої медичної допомоги, шпиталізовано у лікарню швидкої допомоги.

М. ДЖУС,  генеральний директор Центру ЕМД Тернопільщини.

 

 

 

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*