Повідомити новину

Поширити:

202Завершився фінальний етап І Всеукраїнського (ХІІ Всекримського) конкурсу учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймося за нове життя!», присвячений 145-літтю від дня народження Лесі Українки. Цього року в ньому взяли участь понад 2500 дітей зі всіх регіонів України. Серед них – і вихованці Заліщицької дер­жавної гімназії.
Організатори конкурсу отримали майже 1000 малюнків із різних міст і сіл  – від найменших, 5-річних діток, до найстарших – випускників художніх шкіл. Приємно, що учениця 1(5)-А класу Заліщицької гімназії Анастасія Чорна, у рамках творчого змагання, отримала перше місце за актуальну, в дусі часу, сюрреалістичну художню компо­зицію на такі поетичні рядки Лесі Українки:
«Україно! плачу слізьми над тобою…
Недоле моя! що поможе ся туга?
Що вдію для тебе сією тяжкою журбою?
Гай-гай, невелика послуга!..
Чи ж мало нас плаче такими сльозами?
Чи можем ми, діти, веселими бути,
Як ненька в недолі, в нужді побивається нами?
Де ж тута веселого слова здобути?..»  
За свою роботу наддністрянська гімназистка  нагороджена дипломом І ступеня в номінації «Малювання» та цінними призами.
До речі, дійство нагородження, яке відбулося у Києві, стало неабиякою подією для понад 500 конкурсантів із різних куточків України. Серед почесних гостей свята були: координатор і організатор конкурсу, заслужений вчитель України Т.М. Захарова, заступник міністра культури України А.М. Вітренко, директор музею Лесі Українки в Криму, голова журі С.О. Кочерга, голова «Просвіти» П.М. Мовчан, інші. Для всіх учасників конкурсу був організований захоплюючий тематичний концерт та цікава екскурсія столицею України.
Ми, батьки гімназистки Анастасії Чорної, вдячні вчителю образотворчого мистецтва Оксані Іванівні Дяків за виховання в учнів засобами мистецтва шанобливого і толерантного ставлення, любові до літератури та історії нашої Вітчизни. А за матеріальну підтримку в організації поїздки на церемонію нагородження окрема подяка директору Заліщицької державної гімназії Олександрі Дмитрівні Войчишин.
Галина Чорна, мати гімназистки, м. Заліщики
На світлині: гімназистка Анастасія Чорна із заступником міністра культури України А.М. Вітренком.