В експозиції виставки представлені документи виконкому Тернопільської обласної Ради народних депутатів, Тернопільського обкому КП / б України, друковані видання, фотографії які висвітлюють історичні події встановлення Української держави на Тернопільщині. Виставка діятиме впродовж місяця.
Виставку відкрив директор держархіву області кандидат історичних наук Федір Полянський. Слово про події двадцяти п’ятилітньої давності мав також голова тимчасової комісії обласної ради з розслідування злочинів ГКЧП у Тернопільській області, директор регіонального офісу реформ Віктор Литвинчук. З експозицією виставки присутніх ознайомила головний спеціаліст відділу інформації та використання документів держархіву області Оксана Ковальчук.
В експозиції виставки представлені документи, світлини кінця 1980 – х початку 1990 років, які відображають процеси котрі передували проголошенню незалежності України, політичну ситуацію, виникнення нових політичних рухів і партій, світлини діячів
До першого розділу виставки увійшли документи Комуністичної партії України, які демонструють політичні настрої українського суспільства у переддень незалежності. Кроки місцевого обкому КПУ з метою недопущення демократизації суспільства, висвітлюються в документах з переліком оперативних заходів по «оздоровленню» політичної обстановки в Тернополі і області, 1989 р., про негативні зміни ідеологічної ситуації в області, 1989 р.
Цікавими будуть документи про Народний Рух України за перебудову і його внесок в боротьбу за незалежність України. Також експонується газета «Дзвін» за липень 1989 р., видання Тернопільського обласного історико – просвітницького товариства «Меморіал».
«В окремий розділ виставки увійшли матеріали і документи, що висвітлюють події 1990 – початку 1991 року. Також представлені документи: Указ Президії Верховної Ради України про заборону діяльності Компартії України 30 серпня 1991 р. та рішення № 469 від 10 вересня 1991 р. Тернопільської міської Ради « Про припинення діяльності органів Компартії України». Цим рішенням міська рада припинила діяльність осередків КПУ на території області та недопущення знищення їх документів, — розповідає головний спеціаліст Державного архіву Тернопільської області Оксана Ковальчук. — В останньому розділі виставки експонуються матеріали про державний прапор України, його історію. Це рішення VI сесії Тернопільської обласної ради народних депутатів від 4 вересня 1991 р «Про використання державної символіки та гімну України на території області». Постанова Верховної Ради України від 28 січня 1992 р. «Про Державний прапор України».
Представлені матеріали, світлини про Весукраїнський референдум 1 грудня 1991 р.
До виставки увійшли численні статті у часописах, газетах, які інформують про річниці святкування дня незалежності України.