gazpostach

Здоров’я людини – головна цінність

Козівська райлікарня успішно розвивається

Останнім часом у Козівській центральній районній комунальній лікарні, завдяки старанням головного лікаря Богдана Маркевича, спільній позиції місцевої влади та за сприяння народного депутата України Тараса Юрика, відбуваються суттєві зміни – оновлення відділень, забезпечення обладнанням, а відтак і покращується якість надання медичних послуг.

«В районі діє комплексна програма «Здоров’я населення Козівщини», – розповідає Богдан Маркевич. – Цьогоріч уже скеровано 125 тис. грн для закупівлі медобладнання, 80 тисяч – на комп’ютеризацію. Сучасна якісна медицина – це не лише досвідчені лікарі, а й якісна апаратура. Нещодавно було проведено ремонт хірургічного, гінекологічного, терапевтичного, дитячого відділень. Оновлено операційний блок хірургічного відділення –зроблено капітальний ремонт приміщення, закуплено операційний стіл вартістю 65 тис. грн, встановлено сучасну лампу вартістю 87 тис. грн, придбано акумулятор, нові стерилізатори.

Нещодавно за сприяння народного депутата Тараса Юрика введено в експлуатацію ліфт, на монтаж якого було спрямовано 740 тисяч гривень: 265 тис. грн – з Фонду соціально-економічного розвитку та 475 тис. грн – з місцевого бюджету. Проведено реконструкцію даху, тривають ремонтні роботи в інших відділеннях».

До оновлення медичного закладу активно долучається і голова районної державної адміністрації Василь Вітровий.

«Приємно, що, окрім бюджетних коштів, для забезпечення лікувально-діагностичної діяльності та харчування хворих долучаються меценати і благодійні організації, – каже Богдан Маркевич. – За сприяння голови фермерського господарства «Вікторія-92» Петра Пеляка, який надав 30 тис. грн на транспортні витрати, з Німеччини доставлено 11 функціональних ліжок та стільки ж приліжкових тумбочок від благодійного фонду «Міжнародна асоціація підтримки України».

Протягом останніх трьох років для харчування хворих лікарню забезпечує бобовими Василь Пришляк. Аграрії Адам Чайківський і Василь Рудик надали понад 500 кг різних круп. Медики щиро вдячні усім за підтримку та допомогу. Як для працівників районної лікарні, так і для кожного пацієнта дуже важливо, щоб медична допомога була якісною, доступною, бо здоров’я людини – головна цінність».

Затишне, зручне для маленьких пацієнтів дитяче відділення Козівської ЦРКЛ. Рік тому його очолила Ірина Яремус. Її запросили у Козову з Тернопільської міської дитячої лікарні.

«Ми намагаємося створити якнайкращі умови для наших маленьких пацієнтів та медичного персоналу, – каже Ірина Яремус. – У дитячому відділенні є 5 палат на 15 функціональних ліжок. Зроблено ремонт санвузлів, працює душова, завершуємо ремонтні роботи в приміщенні.

Минулого року в нашому відділенні лікувалися 640 дітей. Їх швидке одужання забезпечили висококваліфіковані медичні сестри Надія Боднар, Наталія Мартинюк, Марія Шпирко, Лілія Фурдела. Про охайність і чистоту завжди дбає молодший медичний персонал».

Для того, щоб лікар міг встановити правильний діагноз та призначити лікування, необхідні певні додаткові обстеження, які роблять у клінічній лабораторії.

Завідувач лабораторією Надія Барицька розповідає про оновлення обладнання лабораторного відділення. За її словами, нещодавно було придбано 3 центрифуги для центрування крові та сечі, напівавтоматичний біохімічний аналізатор «Ерба», напівавтоматичний коагулятор, а також 4 потужні бінокулярні мікроскопи, які дають можливість краще і зручніше диференціювати формені елементи крові і проводити інші клінічні дослідження.

Хірургічне відділення, яким завідує компетентний і відданий справі лікар Олексій Волков, налічує 40 працівників.

«Відбулася повна реконструкція відділу, тут функціонують 24 хірургічних та 14 травматологічних ліжок, – розповідає Олексій Волков. – Відділення має 2 великих та 2 малих операційних, обладнаних необхідною апаратурою й інструментарієм для проведення оперативних втручань будь-якої складності. Наприклад, у Козівській ЦРКЛ вперше в Тернопільській області було проведено малоінвазивні втручання з приводу гострого апендициту та варикоцеле, екстрені операції на відкритому серці за участю хірургів Тернопільської університетської лікарні, здійснено також широкий спектр оперативних втручань із застосуванням лапароскопічного обладнання. А минулого року вперше відбулася пересадка кульшового суглоба, тепер плануємо впровадження методик лазерної корекції вен. Досвідчені і висококваліфіковані лікарі Богдан Маркевич, Ігор Любовицький, Ярослав Горохівський, Дмитро Карич, Петро Скиба, Олег Николишин, Ігор Кривак, Богдан Паньків постійно вдосконалюють професійні навички, переймають прогресивний досвід у працівників інших медичних закладів».

Ми побували лише у кількох відділеннях Козівської центральної районної комунальної лікарні і переконалися, що медичний заклад, який очолює Богдан Маркевич, успішно розвивається у світлі реформ і має гарну репутацію у пацієнтів.

Галина КИРИЧУКBe the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*