Повідомити новину

Поширити:

Депутати Тернопільської обласної ради від ВО “Свобода” під час останнього пленарного засідання сесії домоглися ухвалення визначного для області рішення – накладання мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Тернопільського краю.
Таку заборону пісень, книг та фільмів, які поширюються по Україні мовою країни-окупанта, переважна більшість українців, зокрема тернополян, вважають необхідним заходом для боротьби у потужній війні, яку Росія веде не лише збройними силами, а інформаційними засобами. Це рішення було ініційоване і підтримане підписантами Національного маніфесту – «Правим сектором», Національним корпусом та Всеукраїнським об’єднанням «Свобода».
Під час пленарного засідання сесії звернення виголосив голова Тернопільського обласного осередку ВО «Свобода» Олег Сиротюк. Він наголосив, що такі дії необхідно ухвалити з метою уникнення ескалації напруги в суспільстві та недопущення розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Беручи до уваги численні звернення патріотичних та ветеранських громадських організацій, зокрема стійку позицію й ініціативу націоналістичних об’єднань, Тернопільська обласна рада вирішила повністю підтримати й документально затвердити це рішення.
Як зазначив Олег Сиротюк, мораторій має велике значення для захисту українського інформаційного простору від гібридних впливів держави-агресора та подолання наслідків тривалої мовної русифікації.
«Настала пора покласти кінець втручанню російських агресорів і у внутрішню складову нашої держави, досить терпіти московську пропаганду, яку щодня можна почути з екранів українських телевізорів, у медіапросторі чи з музичних динаміків! Інформаційні впливи Кремля вже настільки осілий в українському просторі, що змушують нас «поглинати» їхній агресорський «русский язык», – зауважив керівник свободівців в Тернопільській обласній раді Олег Сиротюк. – Тому, ми не маємо морального права залишитись осторонь цієї вагомої проблеми і закликаємо до накладання мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Тернопільської області. Адже чия мова – того й влада. Шануймо рідну мову!»