Повідомити новину

Поширити:

На фінансування реабілітаційного лікування Фондом соціального страхування України протягом 2018 року було направлено 425,1 млн грн. Загалом реабілітацією на базі санаторно-курортних закладів забезпечено 33 179 застрахованих осіб і їх дітей. З них після ортопедичних операцій лікування пройшли 21,3%, або 7 052 особи, після інфаркту міокарда – 19,5%, або 6 471  -7,8%, або 2 603 особи та ін.
Право на реабілітаційне лікування за кошти Фонду соціального страхування України має кожен працевлаштований.
«Минулого року лікування працюючих осіб та членів їх сімей здійснювалось у реабілітаційних відділеннях 52 санаторно-курортних закладів за їх вибором, охоплення, порівняно з 2017 роком, зросло на 24%. Це – результат впровадженої на початку 2018 року реформи надання соціальних послуг. Ми суттєво спростили механізм отримання безоплатної реабілітації, прибрали всі бюрократичні перепони, надали право вільного вибору санаторію для проходження відновного лікування та забезпечили повне охоплення послугою. Усі застраховані у Фонді особи, які мали покази для проходження реабілітації, наприклад, після інфаркту міокарда, опіків, захворювань легень тощо, отримали її за кошти Фонду соціального страхування України», – зазначає голова правління Фонду Володимир Саєнко.
Медична реабілітація призначається пацієнтам після закінчення гострого періоду захворювання і спрямована на відновлення здоров’я працюючих. Підставою для направлення на відновне лікування, яке фінансується за кошти Фонду, є висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.
Нагадаємо, для посилення контролю за якістю та обсягом реабілітації у грудні 2018 року правлінням Фонду було внесено зміни до механізму забезпечення працюючих відновним лікуванням. Так, програму реабілітації розширено оцінкою ефективності лікування, яка надається за клініко-лабораторними, функціональними і гемодинамічними показниками. Передбачено фіксацію клініко-функціонального стану і загального результату відновного лікування, а також запроваджено показники ефективності реабілітації.
.
Прес-служба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області розробляє та впроваджує заходи щодо здійснення ефективного контролю за видатками на матеріальне забезпечення, зокрема, в частині обґрунтованості видачі (продовження) листків непрацездатності.
Для цього проводиться роз’яснювальна робота, розроблений план заходів щодо контролю за здійсненням видатків Фонду на матеріальне забезпечення. Серед іншого, продовжується моніторинг та аналіз листків непрацездатності, що видаються закладами охорони здоров’я, проводяться спільно із лікуючими лікарями розгляди виявлених недоліків, участі фахівців Фонду у засіданнях комісій із соціального страхування на підприємствах тощо.
У всіх відділеннях в районах та місті Тернополі відбуваються наради, семінари, зустрічі з медичними працівниками та головами комісій із соціального страхування. Тільки за останній тиждень представники управління і  відділень ВД ФССУ в області разом з очільниками виконавчої влади районів, лікувальних закладів провели такі зустрічі у Чортківському, Бучацькому, Шумському, Підволочиському районах.
Робота з посилення контролю за видатками Фонду ведеться вже тривалий час, і сьогодні у багатьох районах бачимо зменшення кількості оплачених днів непрацездатності. Залежно від тривалості страхового стажу, Фонд компенсує застрахований особі від 50% до 100% втраченого за період хвороби заробітку. Якщо листок непрацездатності видано неправомірно, це завдає збитків усій солідарній системі соціального страхування.
Управління виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України в Тернопільській області