Повідомити новину

Поширити:

Понад 200 студентів історичного факультету Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка плетуть маскувальні сітки для бійців АТО. Перед Пасхою відправлять на передову 15 сіток. Кожна з них має 30 квадратних метрів.
«Купуємо в Харкові сіткову основу, бо там найдешевше. Після цього ріжемо матеріал на шматки, натягуємо на каркас і починаємо працювати», – розповідає викладач ТНПУ ім. В.Гнатюка, кандидат історичних наук, доцент Володимир Кіцак.
Студенти педагогічного університету передають сітки в зону АТО не вперше. Почали плести їх ще з 2015 року. Навесні виготовили 1000 квадратних метрів, восени – ще 600. Навесні 2016-го – 900, а восени минулого року – 1300 квадратних метрів. «До кінця семестру плануємо зробити ще близько 300 метрів сітки. Якщо вдасться виконати заплановану роботу, ми вийдемо на площу півгектара, тобто на 5 тисяч квадратних метрів, – каже Володимир Кіцак. – Однією сіткою можна накрити БТР. Наразі ми забезпечили накриття маскувальними сітками близько 130 БТРів. Але сітки не вічні, вони рвуться, знищуються. Тому розуміємо, що треба працювати далі».
Кошти на закупівлю матеріалів надає Тернопільський обласний осередок партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність». Допомагає також з відправкою вантажів.
«Маскувальні сітки життєво необхідні нашим воїнам в зоні АТО. Тому максимально підтримуємо волонтерський рух, який сформувався за ці роки на історичному факультеті. У плетінні маскувальних сіток беруть участь сотні студентів. Це, власне, чудовий приклад патріотичного виховання молоді», – зазначає керівник секретаріату Тернопільської територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Володимир Дзудзило. «Ми постійно вивчаємо потреби бійців. Минулого місяця передали приціл нічного бачення одній зі штурмових бригад. Неодноразово відправляли в зону АТО продукти харчування, питну воду та іншу допомогу. На початку лютого гуманітарний вантаж відправили в Авдіївку. Ми і надалі вивчаємо нагальні потреби наших воїнів та населення, яке проживає в зоні АТО. Це один із основних напрямків роботи нашої партії». Окрім матеріальної допомоги, обласний осередок партії підтримує бійців і в інших напрямах – надає їм безкоштовну юридичну консультацію.
«Нашими сітками, які ми передавали у 80-ту бригаду, накривали станції радіоелектронної боротьби, БТРи, медичні машини, «Хамери». У 24–й яворівській бригаді ними була накрита танкова рота. У 44-й бригаді накривали гармати», – каже Володимир Кіцак.
19-річний студент Назар Мунило з першого курсу долучається до плетіння маскувальних сіток. «У мене дуже багато друзів, які були в зоні АТО, перебувають там зараз. Ці сітки необхідні їм на передовій. Бійці захищають нас, а ми хоча би якось підтримуємо, допомагаємо їм. Цю сітку ми плетемо для 80-ї бригади, в якій служив наш викладач», – каже Назар.
Доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри стародавньої та середньовічної історії Іван Зуляк служив в зоні АТО у 2015-2016 роках. Сьогодні він разом із викладачами і студентами передає своїм бойовим побратимам допомогу. А це – і паски, і солодощі, і малюнки, листи.
«Під час мого перебування на сході студенти дуже мене підтримували. І нині ми з бійцями спілкуємося. За ініціативи студентів, викладачів ми зібрали кошти і підготували для відправки в зону АТО 200 пасок, а також побутові речі. Намагаємося підтримати наших захисників. Відправляючи цей вантаж, хочемо, щоб у бойових умовах на передовій вони відчули нашу увагу і радість Великодня», – каже Іван  Зуляк.