Повідомити новину

Поширити:

vnp2Днями в області виявлено 10 боєприпасів часів Другої світової війни. Зокрема поблизу с. Сапанів Кременецького району місцеві мешканці знайшли мінометну міну, калібром 80 мм та 7 артилерійських снарядів  калібром 45 та 75 мм, а поблизу в с. Костянтинівка Тернопільського району люди натрапили на 2 артснаряди калібром 152 та 45 мм.
На виклик вирушили фахівці групи піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС України у Тернопільській області. Після детального обстеження території, прилеглої до місць виявлення ВНП – небезпечні предмети будуть вилучені та знищені в безпечному місці, шляхом контрольованого підриву. Загалом, з початку 2016 року, в Тернопільській області вже виявлено 282 боєприпаси часів минулих воєн.
Рятувальники застерігають: «Громадяни, пам’ятайте! Якщо ви натрапили на підозрілі предмети, що зовні нагаду боєприпаси, не торкайтеся їх. Ступінь небезпеки вибухонебезпечних знахідок можуть визначити лише професійні піротехніки. Саме вони й приймають рішення про подальшу долю підозрілих предметів. Місце, де виявлено небезпечну знахідку, варто обгородити та організувати його охорону, щоб ніхто не зміг на неї випадково наткнутися. Слід припинити будь-які сільськогосподарські чи інші роботи на цій ділянці. Про підозрілий предмет необхідно терміново повідомити підрозділ ДСНС, зателефонувавши за номером «101» (дзвінки з мобільного – безкоштовні). У нагоді також стануть працівники Національної поліції та представники органів місцевого самоврядування, які мають відповідні інструкції з цивільного захисту населення в умовах виникнення надзвичайних ситуацій».