Повідомити новину

Поширити:

19006Одного недільного ранку мати попросила Олю сходити на вигін і подивитись, як там корови. Коли дівчина вийшла з подвір’я, то побачила дивну кішку. Вона йшла, немов п’яна, ледве волочила задні лапи і лякала затуманеним поглядом. Оля подумала, що на бідолашну напали собаки, і їй стало шкода тварину. Дівчина підійшла до неї, почала лагідно розмовляти, гладити… І тут кішку наче перемінили, немов у неї вселився диявол. Вона раптово вчепилася в руку і не відпускала. Оля вдарила її і почала втікати, але та наздогнала дівчину, стала кидатися на неї і дряпатися.
Перелякана Оля, вся у крові, прибігла до мами і розказала, що з нею трапилося. Мати порадила промити і забинтувати руку. Бо хіба на селі рідкість, коли тебе дряпає кіт? Жінка тоді й гадки не мала, скільки горя принесуть ці укуси і подряпини.
Дівчина все зробила і знову пішла до худоби. Коли поверталася додому, побачила, що рука розпухла. Оскільки була неділя, ніхто нікуди не поїхав, а наступного ранку подалися в Підгаєцьку районну поліклініку, а вже звідти потрапили до лікаря Ігоря Джиджори, який, фактично, врятував дівчину від найгіршого – смерті. Коли Ігор Миронович почув історію Олі, порекомендував татові дівчини відкопати тварину, яка на той час була вже мертвою, і відвезти на експертизу, котра виявила, що кішка була хвора на сказ, і її, найімовірніше, вкусила лисиця. Варто зазначити, що Оля проживає в селі Ригайлиха, що на Підгаєччині, і там лиси ходять сільськими вулицями, як у себе вдома. Окремо хотів би сказати кілька добрих слів про Лікаря з великої букви Ігоря Джиджору. Він міг би запевнити, що вже зробив усе, що належить… Міг би виписати рецепт і скерувати згорьованих батьків до аптеки. Але він зробив найголовніше, те, чого вимагала від нього клятва Гіппократа – взявся рятувати людське життя. Коли закінчилася вакцина в Підгайцях, він почав телефонувати повсюди, де тільки можна було знайти ліки. Але в Україні їх таки ніде не було. Якимось чином знайшли аж у Польщі. Батьки вже організували автомобіль для поїздки за кордон, як Ігор Миронович повідомив, що знайшов вакцину на Львівщині. Кожна ампула коштувала 60 євро, але їм віддали безкоштовно. Потім Ігор Миронович замовив ще якісь препарати в Одесі і власним автомобілем поїхав за ними до Тернополя, куди їх доставили.
Нині Оля почувається краще, курс лікування ще триває, але в свої 19 дівчина знову радіє життю, усміхається.
І за це – низький уклін вам, Лікарю.
Принагідно хочу зазначити, що укус скаженої тварини спричиняє одну з найнебезпечніших інфекційних хвороб і якщо вчасно не надати допомогу потерпілому, то він помре.
Яку першу допомогу надати потерпілому від укусу скаженої тварини, розповіла лікар-інфекціоніст, лікар народної і нетрадиційної медицини (іридодіагностика, гомеопатія, фітотерапія тощо) Галина Пушкар-Яворівська: «Насамперед, рану потрібно промити водою з господарським милом і залити дезінфікуючими засобами – перекисом водню, настоянкою з календули, йодом, навіть зеленкою. Намагайтеся якнайшвидше відвезти потерпілого в лікарню, оскільки від цього залежатиме, буде він жити чи ні.
Також потрібно дбати про свій імунітет, адже часто організм самотужки може побороти будь-яку недугу. Для цього треба правильно харчуватися, вживати вітаміни й займатися спортом.
Щодо лисиць у селах, то проблема непоодинока, і я вважаю, що вирішенням цього питання варто зайнятись органам місцевого самоврядування. Бо не в кожному районі є свій Ігор Джиджора. Зрештою, він таки не Бог і може просто не встигнути врятувати життя. Проблему завжди легше попередити, аніж вирішити.
Михайло СОЛУК