Повідомити новину

Поширити:

Розглянемо переваги та недоліки будинку з цегли та дерева та обговоримо, який матеріал краще обрати для приватного малоповерхового будинку.

Останнім часом популярність дерев’яних каркасних будинків сильно зросла. Давайте розберемося, чому це сталося, і обговоримо переваги та недоліки двох найпопулярніших у світі видів будівництва: цегляного та дерев’яного.

Переваги дерев’яного будинку

Можна сказати, що найбільшою перевагою є те, що дерево погано проводить тепло. Це означає, що в зимовий період буде набагато тепліше та затишніше у дерев’яному будинку, ніж, наприклад, у цегляному, а влітку буде менше спеки. У результаті – економія на опаленні приміщення взимку та на його охолодженні влітку.

Перед будівництвом будинку часто виникає питання про його вартість. І побудувати дерев’яний каркасний будинок буде в рази дешевше, ніж цегляний або будь-який інший. Ну, якщо ви, звісно ж, не любите рідкісні породи дерева, загальна вартість яких перевищує у 5-6 разів вартість будівництва будинку під ключ. У будь-яких інших випадках будинок з дерева буде зводити дешевше.

Де замовити будівництво? Усі хочуть жити в екологічно чистих будинках, при цьому вартість будівництва повинна бути доступною для людей. На каркасні будинки існує великий попит серед населення, і отже, існують будівельні компанії. Наприклад, лідером на українському ринку будівництва СІП та каркасних будинків є https://masterovoy.com.ua/, яка має ліцензію на всі види будівельних робіт.

Недоліки будинку з дерева

Найголовнішим недоліком є його низька вогнестійкість. Саме тому треба приділяти особливу увагу протипожежній безпеці до всіх приладів у будинку, які містять в собі тепло. Звісно, каркасна технологія розвивається, тому зараз для дерева виготовляють спеціальну рідину, якою пропитують всі конструкції, які серйозно підвищують рівень протипожежної безпеки.

Також мінусом у дерев’яному будинку є низька архітектурна унікальність. Скажімо так, досить складно реалізувати щось незвичайне, щось таке, чого немає у інших. Правда, тут є й плюси – дерево завжди можна змінити, і це далеко не останнє у цьому списку, з каменем все буде набагато складніше.

Ще одним недоліком є схильність дерева до гниття. Тут вже нічого не зробиш, дерево це все ж таки природний матеріал. Але й з цим можна боротися, наприклад, періодично провітрювати приміщення, оскільки саме в вологих приміщеннях трапляється пліснява. Також рекомендується хоча б раз на сезон провітрювати горище та підвал. Таким чином, пліснява не буде оселятися у вас в будинку. Також дерево обробляють спеціальною рідиною проти гниття.

Тепер про переваги цегляного будинку

Найсильнішим аргументом на користь цегляного будинку є його тривалість, часто у нас виникає думка, що нам потрібно залишити будинок своїм синам, дочкам і так далі. Але я не вважаю, що про це потрібно думати, оскільки світ швидко змінюється, і з’являються нові технології в будівництві.

Також з цеглою є значно ширші ландшафтні та архітектурні можливості. При правильному підході можна отримати ідеальне оздоблення як внутрішнє, так і зовнішнє.

Непоганим плюсом цегляного будинку є його матеріал, адже він не гниє, швидко не нагрівається, довго остигає, це, безумовно, приємно.

Недоліки цегляного будинку

Як ми вже знаємо, цегла значно краще проводить тепло, на відміну від дерева. І це означає, що через певний період влітку вам буде спекотно, а зимою холодно. Тут можуть допомогти лише товсті стіни. Але й тут треба бути обережним, не можна допустити переохолодження цегляного будинку. А це знову ж таки витрати, адже зимою доведеться постійно опалювати будинок.

Якщо вам подобається дихати в будинку свіжим повітрям, то цегляний та залізобетонний будинок погано проводять повітря на відміну від дерев’яного.

Головним недоліком цегляного будинку є його ціна – він коштує в кілька разів дорожче дерев’яного.

Отже, це все. Обирати вам, оцініть всі фактори перед тим як прийняти рішення, сподіваюся, я допоміг своїми порадами.