gazpostach

Володимир Стахів: Кооперативи та сімейні ферми сприятимуть підвищенню закупівельних цін на молоко

Шляхи покращення якості молока в особистих селянських господарствах та збільшення ціни за сировину обговорили під час прес-конференції в. о. директора департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОДА Володимир Стахів та перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в області Володимир Богоніс. 

Згідно з ДСТУ, як пояснив Володимир Богоніс, молоко поділяється на екстраклас, вищий, перший та другий ґатунки. Практично все молоко, що йде на переробні підприємства від особистих селянських господарств, належить до другого ґатунку.

«В пресі активно обговорювали те, що з 1 квітня, а згодом і з 1 липня у селян молокопереробні підприємства не будуть приймати другосортного молока. Утім, ніхто не буде забороняти приймати молоко від особистих селянських господарств. Відповідно до наказу мінагрополітики буде запроваджено підвищення якості молока до першого ґатунку. Відтак, потрібно звернути увагу на зменшення бактеріальної забрудненості молока, тому що ми всі споживачі і хочемо вживати якісну продукцію. Якщо взяти за європейськими стандартами, то в країнах Європейського Союзу виробляється молоко, яке відповідає екстракласу», – поінформував Володимир Богоніс.

За його словами, для того, щоб підняти безпечність і якість молока, потрібно, щоб в особистих селянських господарствах дотримувалися гігієни доїння, але основне завдання – транспортування молока як сировини на переробне підприємство. Найкращий варіант, наголосив Володимир Богоніс, доїння доїльним апаратом, після чого молоко заливають в холодильне обладнання, а тоді вивозять на переробне підприємство.

У свою чергу, як пояснив в. о. директора департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОДА Володимир Стахів, переробне підприємство, приймаючи молоко другого сорту, затрачає дуже багато коштів і часу для того, щоб його очистити і щоб воно було безпечне. І якщо підняти якість молока, то відповідно й ціна збільшиться вдвічі.

«Аби отримати економічно обґрунтовану ціну на молоко, потрібно підвищити його товарність, а також знайти оптимальні шляхи збуту. Досягти цього можна за рахунок розвитку сімейних ферм з використанням сучасних технологій, а також об’єднання в кооперативи, які сприятимуть реалізації без посередників. Сьогодні держава якраз працює в цьому напрямі, щоб допомогти селянам об’єднатися в кооперативи, створити малі сімейні ферми. На ці потреби виділяє значні фінансові ресурси. Головне завдання людей – лише бути ініціативними та активними і скористатися ними», – підкреслив Володимир Стахів.

Водночас, в департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації діє програма щодо відшкодування коштів у розмірі 5 тисяч гривень на придбання доїльних апаратів для селян, які тримають три корови і більше. Кошти на ці потреби передбачені з обласного бюджету.

«Доїльні апарати – це один із шляхів підвищення якості продукції. Торік ми виділили 300 тис. грн. на придбання доїльних апаратів для особистих селянських господарств та відшкодували 60 штук. І приємно, що попит на збільшення поголів’я ВРХ, сьогодні зростає», – зазначив Володимир Стахів.Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*