Повідомити новину

Поширити:

 
Вже з 1 вересня породіллі Тернопільщини отримуватимуть приємний бонус від держави – “пакунок малюка”. А з 1 січня наступного року зможуть скористатися послугами муніципальної няні. Що покладуть до «бейбі-боксів» та як оплачуватимуть послуги няні? Про це розповів голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук.
Що таке “пакунок малюка” і з чого він складається?
“Пакунок малюка” є одноразовою безповоротною адресною соціальною допомогою сім’ям.  Як розповів голова облради, у пакунку лежатимуть найнеобхідніші для немовляти речі. Зокрема пелюшки, сорочечки, шапочки, пінетки, підгузки, ковдра, матрац, термометр, соска, пляшечка, олійка та присипка. Також там міститимуться друковані матеріали для мами з інформацією про догляд за немовлям.
“У світі їх називають “бейбі-бокс”, у нас – “пакунок малюка”. Він буде додатковою послугою до грошових виплат при народженні дитини. До речі, коробку з-під речей можна буде використовувати як люльку для малюка. Соромитися цього не треба. Така практика поширена в європейських країнах”, – зазначив Віктор Овчарук.
До речі, перші «бейбі-бокси» почали видавати в 1938 році у Фінляндії. Сьогодні такі пакунки для новонароджених отримують породіллі у Шотландії, Великобританії, Ірландії, Канаді, Індії та Південній Африці.
Кому видаватимуть пакунки і як їх отримати?
Допомога “пакунок малюка” передбачена кожній новонародженій дитині, незалежно від матеріального стану родини та кількості дітей, зазначає Віктор Овчарук.
“Тобто, якщо жінка народить двійню чи трійню, їй видадуть два або три пакунки, відповідно.  Щоб отримати «бейбі-бокс», не треба збирати спеціальні довідки. Його видаватимуть безпосередньо у пологовому будинку під час виписки разом зі свідоцтвом про народження”, –  розповів голова облради.
Проте, як він зауважує, щоб отримати “пакунок малюка”, майбутня мама має стати на облік і регулярно проходити медогляди.
У разі відсутності батьків коробку із речами для новонароджених видаватимуть родичам чи патронатним вихователям. Право на отримання допомоги мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах проживають на території України.
Яка вартість “бейбі-боксу”?
Породіллям пакунки видаватимуть безкоштовно, однак для держави його вартість становить приблизно 5 тисяч гривень. Відповідно до статистичних даних, торік на Тернопільщині народилися 9289 немовлят.
“Купівля «пакунків малюка» відбуватиметься через систему Prozorro. На дитячих пакунках не економитимемо, а в разі необхідності будемо купувати про запас”, – коментує Віктор Овчарук.
“Муніципальна няня” для тернопільських діток
Ще одним кроком держави назустріч новоспеченим батькам є запровадження послуги “муніципальної няні”. Скористатися ними зможуть мами й тати дітей віком до трьох років.
Запровадження цього проекту дасть змогу батькам зменшити витрати на послуги няні для дитини, зазначає Віктор Овчарук. Зокрема, держава повертатиме батькам гроші за послуги няні у розмірі прожиткового мінімуму.
“Наразі це 1 492 гривні на місяць, і з підняттям прожиткового мінімуму ця сума зростатиме. Таким чином держава підтримує багатодітні родини та сім’ї, члени яких хочуть якнайскоріше вийти на роботу. Водночас цей проект дасть можливість легалізувати працю нянь та створити додаткові робочі місця”, – розповів голова облради.