Віктор ОВЧАРУК: «Кожна гривня, вкладена в енергоефективність, дала змогу зекономити 2,5 гривні»

 

Під головуванням голови обласної ради Віктора Овчарука відбулася нарада з питань ефективного використання теплової енергії на об’єктах спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області.

Ключовим питанням для обговорення, участь у якому взяли директор ВП «Київський обласний експертний центр енергоефективності» Людмила Синецька та керівники комунальних підприємств області, стало визначення спільних заходів щодо ефективного використання теплової енергії.

«Економія енергії є важливою складовою загальнодержавної Стратегії розвитку України. Тому в області реалізовують заходи «Обласної комплексної програми енергоефективності та енергозбереження на 2016-2019 роки», – зазначив очільник обласної ради Віктор Овчарук. – В ухвалених змінах до цієї програми передбачено проведення енергетичного аудиту будівель і споруд бюджетної та комунальної сфери, впровадження системи енергоменеджменту в установах, заходи із стимулювання населення до впровадження відновлювальних джерел енергії, зокрема відшкодування частини від суми кредитів, залучених на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів».

Першочерговими напрямками реалізації енергоефективності в області є проведення санації будівель і споруд, модернізація та переведення котельного обладнання на використання альтернативних видів палива, впровадження відновлюваних джерел енергії.

Водночас в області діють 17 районних та 5 міських програм енергоефективності та енергозбереження, які передбачають оптимізацію структури енергетичного балансу, зокрема заміщення традиційних видів енергоресурсів іншими видами, у тому числі отриманими з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива.

«За рахунок впровадження енергоефективних заходів  минулого року зекономлено понад 18,1 млн куб. м природного газу та 21,8 млн кВт/год електричної енергії на суму понад 190 млн гривень. Тобто, кожна гривня, вкладена в енергоефективність, дала змогу зекономити 2,5 гривні, – наголосив Віктор Овчарук. – Минулого року в бюджетній сфері області реалізовано 76 енергоефективних інвестиційних проектів. Ця робота триває і цього року. У 2018-му передбачено переведення на опалення альтернативними видами палива 35 котелень бюджетної сфери, проведення санації будівель та споруд бюджетної сфери. За кошти Державного фонду регіонального розвитку реалізовують 62 проекти у сфері енергоефективності. Тернопільська обласна рада спільно з депутатським корпусом має об’єднуючу позицію щодо ефективного використання коштів та впровадження енергомодернізації на об’єктах спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області».

Під час наради присутні обмінялися досвідом щодо впровадження енергоефективності та визначили нові стратегічні заходи в сфері раціонального використання теплової енергії.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*