У центрі Гниловодів цього року виросла сучасна ошатна одноповерхова будівля з виробничими і побутовими приміщеннями. Сюди завезли тістоміс, обладнання для приготування фаршу, фасування і пакування готової продукції. На роботу найняли п’ять місцевих жителів (передбачається, що їх кількість може зрости до 12). Територія довкола обгороджена, подвір’я вимощене бруківкою, розбито місця під клумби. А нещодавно відбулось урочисте відкриття цеху з виготовлення традиційним методом (вручну) напівфабрикатів (вареників, пельменів) фермерського господарства «Зарваниця-Агро». Зійшлися жителі Гниловодів, священики місцевих парафій та з сусідніх сіл, приїхали гості з-за кордону, Тернополя, Теребовлі.
З хлібом-сіллю зустріли архієпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського Василія Семенюка. Після вітальних слів владика разом зі священиками освятив новозбудований цех.
Архієпископ, звертаючись до присутніх, висловив сподівання, що наші люди, отримуючи робочі місця в Україні, повертатимуться із заробітків додому, що будуть відроджуватись українські села.
Із радісною подією місцеву громаду вітали народний депутат України Микола Люшняк, голова районної держадміністрації Юрій Ништа, голова районної ради Ігор Смільський, золотниківський сільський голова Данило Бугай. Вони були одностайними у думці, що тільки шляхом реформ і залучення інвестицій можна покращити життя в Україні.
З радістю присутні сприйняли звістку про те, що у недалекому майбутньому планується відремонтувати відрізок дороги Вишнівчик-Гниловоди.
Бургомістр з Баварії Фріц Тішнер розповів, що Німеччина свого часу теж переживала складну ситуацію, але реформи дали свої позитивні результати. Він поділився спогадами про збір коштів для українців, висловився за розвиток співпраці з українськими партнерами і подарував золотниківському сільському голові картину. Щирим, по-родинному теплим був виступ Катерини Шмідт з Німеччини.
Урочини добігали кінця. Діти вручили гостям з-за кордону квіти та сувеніри. Разом із семінаристами присутні заспівали «Боже великий, єдиний…», «Рости, рости, черемшино» та інші пісні. А на подвір’ї новобудови всіх частували квасом і першою продукцією цеху – ще гарячими варениками і пельменями.
… У народі кажуть, що село живе, коли в ньому є школа, а розвивається і має майбутнє тоді, коли в ньому створюються нові робочі місця, коли до нього прокладають дороги. Гниловоди впевнено крокують шляхом відродження.
Анатолій РОЗДОЛЬНИЙ
Фото Василя БАЛЮХА