Повідомити новину

Поширити:

 
Минулого тижня на Тернопільщині з робочим візитом побував віце-прем’єр-міністр України з гуманітарних питань В’ячеслав Кириленко. Політик завітав у наш край, щоб ознайомитися зі станом впровадження інклюзивної освіти.  Зокрема, взяв участь в урочистому відкритті інклюзивно-ресурсного центру у Шумську.
Під час урочистостей були присутні й голова обласної адміністрації Степан Барна, начальник департаменту освіти та науки Ольга Хома та чимало інших високоповажних гостей.
Шумський ІРЦ розташований на базі міської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, яка є опорною в громаді. Відтепер там надаватимуть послуги дітям з особливими потребами віком від 2 до 18 років.
В’ячеслав Кириленко у привітальному слові повідомив, що цьогоріч на розвиток інклюзивної освіти  держава скерувала понад півмільярда гривень. Ці кошти будуть спрямовані не лише на закупівлю різного методичного обладнання, а й на доплату вчителям та вихователям, які допомагають розвиватися особливим діткам. Віце-прем’єр наголосив, що у цьому велика заслуга дружини Президента України Марини Порошенко.
«У цьому закладі надаватимуть  необхідні консультації, тут  застосовуватимуть передові методики для адаптації у соціум. У процесі навчання кожна дитина відчуватиме себе максимально комфортно.
Інклюзивно-ресурсні центри по всій Україні сьогодні відкривають сотнями.  Водночас створюють і спеціальні ресурсні центри підтримки інклюзивної освіти. Робота в цьому напрямку й надалі перебуватиме на особливому контролі не лише Кабінету Міністрів, уряду, а й усіх представників як центральної, так і місцевої влади», — підсумував віце-прем’єр-міністр України.
Голова ОДА Степан Барна розповів, що сьогодні в області проживають понад 13 тис. дітей з особливими потребами. З огляду на це, кількість інклюзивних класів в освітніх закладах щороку зростає.
«З вищезазначених півмільярда гривень 6 мільйонів було спрямовано на Тернопільщину. За ці кошти можна забезпечити належні умови для дітей.
Це унікальна можливість, надана нам державою, незважаючи на війну на сході та певні економічні проблеми», – зазначив Степан Барна.
Окрім цього, Степан Степанович наголосив на тому, що відкриття таких інклюзивно-ресурсних центрів мають ініціювати  та підтримувати  безпосередньо самі голови громад, районних рад та міст обласного значення.
«На прикладі Шумського ІРЦ ми продемонструємо, як необхідно працювати з особливими дітьми. До слова, на створення закладу держава скерувала 164 тисяч гривень. Решту — 100 тисяч гривень — надала громада», — підсумував голова ОДА.
Запрошені на свято священнослужителі, як годиться, освятили ІРЦ та поблагословили усіх присутніх.
Опісля В’ячеслав Кириленко разом із очільником області завітав у мальовниче стародавнє містечко Кременець. Цього дня у професійному ліцеї відбували навчально-практичний центр з професій «Електрозварник ручного зварювання. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних зварювальних машинах. Зварник».
Віце-прем’єр виступив перед ліцеїстами з урочистою промовою. Політик запевнив, що їхні спеціальності сьогодні надпотрібні країні, і влада робить усе, щоб спеціалісти не виїжджали за кордон, а залишалися на місцях і отримували гідну заробітну плату.
«Сьогодні, на жаль, склалася така ситуація, що роботодавці місяцями шукають кваліфікованих працівників. І з кожним роком нестача кадрів все більш помітна.
Тому держава спрямувала усі зусилля та ресурси на те, щоб відкривати нові лабораторії та створювати сучасну матеріально-технічну базу для професійної освіти.
Тепер з кожним роком зростатиме увага Президента, уряду, всіх гілок влади до професійної освіти. Ми будемо збільшувати кошти і на видатки розвитку, щоб закуповувати нове обладнання для таких центрів, та на видатки, пов’язані із підвищенням заробітної плати майстрам та викладачам», – зауважив пан Кириленко.
Очільник області наголосив, що сьогодні в краї є такі підприємства, де працівники отримують заробітну плату понад 20 тисяч гривень.
Після урочистого відкриття навчально-практичного центру віце-прем’єр разом із головою адміністрації оглянули заклад, особисто випробували нове оснащення для електрозварників.
До слова,  на відкриття навчально-практичного центру у Кременецькому професійному ліцеї скерували з державного бюджету – 2,3 млн грн, з обласного – 500 тис. грн, інші надходження – 265 тис. грн.
Зоряна ДЕРКАЧ