Повідомити новину

Поширити:

Усе розпочалося з двох цибулин
У селі Підгайчики Теребовлянського району квітнуть різнокольорові кали.
Їх виростив на своєму обійсті місцевий житель Василь Романчук. Тисячі кольорових квітів стали справжнім скарбом для доброго господаря та бажаючих провести диво-фотосесію.
Чоловік кілька років тому вперше побачив кали на ринку в райцентрі і придбав усього дві цибулинки. Але ці квіти так його зачарували, що він почав вишукувати різні сорти і висаджувати їх рядами.
Так виросло ціле барвисте море. Ростуть тут білі, жовті, рожеві, темно-фіолетові кали…
Таким чином спростовано багаторічне переконання, що кали – винятково вазонні або тепличні квіти. Виявляється, вони чудово ростуть у відкритому грунті.
Є лаванда. Будуть гібіскуси?
“Я дуже хочу, щоб люди побачили, яка це краса”, – висловлює своє бажання власниця іншого диво-поля – лавандового, що розкинулося у Зарубинцях біля Збаража. Тут господиня-квітникарка Оксана Федчишин створила райський куточок, у якому лаванда, й інші духмяні квіти зачаровують відвідувачів казковим ароматом.
Тут фотографуються родинами, приїздять фотографи з фотомоделями. Розкішні світлини серед лаванди заполонили соцмережі. Сотні місцевих та жителі сусідніх районів і навіть областей їдуть на Тернопільщину помилуватися цією красою.
«Мені дуже подобається лаванда, – зізнається жінка. – Кажуть, що вона пахне ароматом щастя. Спостерігаю, як люди, які фотографуються тут, виходять щасливими».
Ароматною лавандою засаджено у Зарубинцях 20 соток поля, ще стільки ж – сотнями сортів різних квітів та декоративно-квітучих кущів. Лавандове поле цвіло до  кінця липня, але сушену лаванду та вироби з неї ще можна побачити тут. Однак фіолетова фотосесія уже закінчена. Та погляд милують серпневі пейзажі…
Оксана Федчишин вже понад 10 років займається вирощуванням різних квітів. Своє квіткове господарство назвала Kvitka Ross – від її дівочого прізвища Росипко. Близько 5 років тому захопилася лавандою. Загалом на полі є 12 сортів лаванди – рожева, біла, насичено фіолетова.
Зважаючи на популярність лавандового поля, пані Оксана облаштувала тут фотозони та привезла аксесуари – букети з сухоцвітів, кошики, капелюхи, білі бамбетлі, стіл, лавку, альтанку.
Окрім лаванди, тут є гвоздики, лілії, айстри, очиток, адоніс, флокси, арабіс, шавлія та інші. Жінка продає квіти на ринку та через Інтернет.  Квіти лаванди постачає декораторам, дизайнерам, флористам.
«Лаванду використовують по-різному. Її додають до букетів, приклеюють до різних декорацій, листівок, – каже жінка. – З квіточок можна робити чай або використовувати їх для подушки-саше, ароматизованих мішечків, які кладуть у шафу чи ванну. Такий мішечок треба розім’яти і знову відчуєте дуже сильний аромат».  Пані Оксана закінчила курси ландшафтного дизайну і займається облаштуванням клумб на приватних подвір’ях. Зізнається: квіти – це не тільки спосіб заробітку, а й захоплення, якому вона готова присвячувати весь час.
«Якщо зірвані стебла лаванди правильно висушити, вони будуть тішити кольором дуже довго, – ділиться квітникарка. – Для цього слід вішати букет у приміщенні, яке добре провітрюється, куди не потрапляє пряме сонячне проміння. Лаванду можна розмножувати насінням, способом живцювання, діленням корча. Сіяти насіння потрібно пізно восени на маленькій грядочці. Навесні, коли зійде, розсаджують по одному стебельцю на відстані 20 см один від одного. Повноцінний кущ зі стебельця буде через два роки. Цвіт з молодих кущів зрізають, щоб він не тягнув соки і рослина розвивалася. Аби кущ мав круглу форму, його треба стригти щороку навесні або влітку, після цвітіння. Інакше він буде широкий та крислатий, ляже на землю.
Лаванда не може жити у квартирі. Їй потрібні свіже повітря, вітер, сонце».
На лаванді квітникарка вирішила не зупинятися. У її планах – посадити гібіскуси та дерева півонії. Але щоб ці рослини зацвіли, треба чекати 4 роки…
«Тоді у травні поле зацвіте півоніями, у липні – лавандою, у серпні – гібіскусом», – ділиться планами жінка.
Галина ВАНДЗЕЛЯК

Рекомендуємо