07.02.2023 09:44

Повідомити про новину

Поширити:

2242Завтра, 22 квітня 2016 року з 11 до 14 год. у Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці відбудеться щорічна акція «Книги у пошуку читача», приурочена до Всесвітнього дня  книги й авторського права. Її мета — привернути увагу до книги й читання, залучити до бібліотеки нових користувачів. Цього року акція проходитиме під гаслом «Україна є, Україна буде!»
Під час дійства всі охочі зможуть переглянути книжкові виставки та взяти участь у заходах, що проводитимуться в бібліотеці цього дня.
На виставці «Народження української нації» будуть представлені документи з фонду відділу зберігання основного фонду, у яких йдеться про основні етапи формування української державності, боротьбу українського народу за свої права, утвердження власної культури та національної ідентичності, закономірність і труднощі державотворення наприкінці ХХ ст. Тернополяни та гості міста матимуть змогу ознайомитися з альбомом «Україна на стародавніх картах», що містить репродукції західноєвропейських середньовічних карт із зображенням території України, які зберігаються у фондах Львівської наукової бібліотеки ім. Василя Стефаника.
Увазі відвідувачів свята працівники відділу читального залу запропонують книжкову виставку «Героїв стежина — від батька до сина», на якій зібрано книги письменників, журналістів, волонтерів, котрі безпосередньо були учасниками Майдану, героїчної оборони східних кордонів української держави.
Відділ міського абонементу об 11.30 год. запрошує всіх охочих на урок духовності та мужності «Ті, що вірні Україні», який відбудеться за участю отця-митрата, синкела у справах мирян Тернопільсько-Зборівської архієпархії, докторанта Папського східного інституту в Римі Андрія-Івана Говери, отця-капелана Ігоря Безкостого та учасника АТО, військовослужбовця 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади, котрий воював у Дебальцевому, Андрія Козака.
Військовій частині цього дня передадуть 600 книжок, подарованих читачами бібліотеки.
Також тернополянам запропонують книжкову виставку «Літературна весна», на якій будуть представлені найпопулярніші художні твори сучасних українських письменників та місцевих авторів із фонду відділу міського абонементу ТОУНБ.
Сектор періодики о 15 год. проведе інформаційну годину «Авторське право: українські та міжнародні стандарти».
Книжкова виставка «Моє Тернопілля», представлена працівниками відділу краєзнавчої літератури та бібліографії, допоможе осягнути унікальність Тернопільщини, яка полягає в тому, що вона, єдина в Україні, поєднала в собі частини трьох етнічних земель — Галичину, Волинь та Поділля. Цим ми завдячуємо неповторному історико-архітектурному, природному, духовному та культурному розмаїттю рідного краю.
Переглядаючи виставку «Шедеври українського живопису», учасники акції матимуть змогу ознайомитись із великоформатними альбомами репродукцій творів українського живопису ХІ — середини ХХ сторіччя.
Працівники відділу літератури іноземними мовами, долучаючись до заходів із відзначення Року англійської мови в Україні, запрошують на виставку «Україна розмовляє англійською», на якій буде представлено підручники, самовчителі, навчальні посібники, розмовники, словники, що допоможуть у вивченні та вдосконаленні знань з англійської мови.
Виставка «Скринька рукодільних чудес» допоможе всім тим, хто прагне своїми руками зробити унікальні та корисні речі: флористичні композиції, взуття, прикраси для волосся, вироби для дому, оздобити одяг вишивкою чи бісером, виготовити ляльки-обереги тощо.
Також у рамках акції всі тернополяни зможуть долучитися до збору книжок для бібліотек військових частин Збройних сил України та україномовних видань для дітей і молоді сходу України, узявши участь у Всеукраїнських акціях «Бібліотека українського воїна» та «Український Донбас», ініційованих Міністерством культури України для популяризації української книжки, підтримки бойового духу та патріотичного виховання українських військовослужбовців.
Усі охочі зможуть зробити свій внесок у збагачення фонду головної книгозбірні краю, узявши участь в акції «Подаруй бібліотеці книгу».
Під час акції «Книги у пошуку читача» проводитимуться екскурсії бібліотекою, презентація веб-ресурсів книгозбірні тощо.
Учасники дійства матимуть змогу стати користувачами бібліотеки, отримавши безкоштовно читацький квиток.
Запрошуємо всіх до участі в акції!
 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.