Перед стартом чемпіонату світу-2021 у словенській Поклюці Федерація біатлону нагадала про всі золоті медалі збірної України на чемпіонатах світу. Наша команда за всю їх історію завоювала 37 нагород і це восьмий результат серед усіх збірних. Сім медалей мають найвищу пробу і приємно, що шість із них – це заслуга представників Тернопільщини.
Зокрема, Олена Зубрилова, хоч і народилася в місті Шостка Сумська область, та на змаганнях представляла місто Тернопіль і стала чотириразовою чемпіонкою світу. Тернополянка Олена Підгрушна у 2013 році в Нове-Место стала другою після Олени Зубрилової українською біатлоністкою, яка виграла чемпіонат світу. 2015 року Валя Семеренко із Сум здобуває золото в Контіолахті. І, нарешті, знову тернополянин Дмитро Підручний здобуває перше золото українського чоловічого біатлону на чемпіонаті світу -2019 в Естерсундні.
Публікація явно натякала, що настав час знову потішити українських уболівальників хоч якоюсь нагородою. І реальний шанс зробити це був уже в першій гонці – змішаній естафеті.
Артем Прима, який посів звичне для себе місце стартера, прийшов до фінішу п'ятим, відстаючи від лідера лише на 13 секунд.
Дмитро Підручний успішно продовжив розпочате партнером! Навіть промахнувшись двічі на стійці, Підручний вийшов на останнє коло четвертим і продовжив підтягувати команду! На заключному відрізку відіграв позицію і чоловічу частину міксту. Наша команда закінчила третьою, слідом за Норвегією і Францією!
Юлія Джима, для якої Поклюка – практично “домашній” стадіон, адже тут наша спортсменка провела левову частку підготовки до сезону і новорічний тренувальний збір, зі старту кинулася в боротьбу! І навіть один промах на “лежці” дав змогу Джимі фінішувати другою, створивши ще й запас у 18 секунд, порівняно з суперницею, яка йшла третьою!
Далі всі медальні надії були на Олену Підгрушну. Українка повела гонку обачливо: підтримуючи помірно-високий темп на дистанції, Олена зробила акцент на стрільбу. На лежці ставка спрацювала – Підгрушній вдалося залишитися другою. А от стрільба стоячи у капітана не вдалася і вона використала всі три запасних патрони. Тому зі стрільби вийшла четвертою. Вже з перших метрів Олена включилася в погоню і до середини кола дістала Ганну Еберг зі Швеції. А далі сталося щось неймовірне:
“Я почала обходити Еберг правим боком траси. Але вона, побачивши це, стала виштовхувати мене в “свіжак” (невкатаний сніг), а іноді – навіть у кущі. Те, що я кричала “Хоп, хоп!”, не мало ніякої реакції. Як тільки вона бачила, що я її обганяю, просто підрізала. Це – абсолютно неспортивна поведінка. Відверто кажучи, за двадцять років у спорті я таку нахабність і хамство бачила вперше, – зазначила Олена Підгрушна. – Виходячи на фініш, я вже намагалася обійти суперницю то праворуч, то ліворуч, але історія повторювалася”…
Шведська біатлоністка Ханна Еберг відповіла на звинувачення: “Підгрушна йшла дуже потужно, але мені вдалося утримати свою позицію. Судячи з усього, вона була роздратована, що я її не пропустила, але вона ж не думала, що я поступлюся їй лижнею просто так”.
Свою думку висловив і тренер збірної України Юрай Санітра: “Після фінішу було дуже багато емоцій. Зрозуміло, що у спорті бувають такі ситуації. Та треба дивитися реально. Це просто боротьба на останньому колі: той, хто на крок попереду, може обирати траєкторію траси”.
Але вражає ще один факт. За словами Олени Підгрушної, раніше було таке правило: коли спортсмен позаду кричить “Хоп!”, то той, хто попереду, повинен зміститися і дати можливість себе обійти. “Тепер, як мені сказали, це правило вже не діє” – підсумувала капітан жіночої команди. Вас це не дивує? У збірній команді України не знають правил?
Зрештою, нагороду було втрачено – не вистачило пів секунди. Після цього неприємного казусу ми сподівалися, що наші спортсмени наберуться спортивної злості та докажуть, що гідні високих нагород. Однак… У чоловічому спринті найкращий результат показав Артем Прима (20-й), а наш Дмитро Підручний відстав від нього ще на три позиції. Найкращою серед українок у жіночому спринті стала Олена Підгрушна, зайнявши лише 11 місце. Щоправда, капітан поліпшила результат у гонці переслідування, однак сьоме місце навряд чи можна назвати успішним. Чоловіки теж не потішили: Артем Прима – восьмий, Дмитро Підручний – двадцять восьмий…
Звичайно, надія помирає останньою. А тому жевріють сподівання на мас-старти, які відбулися вчора, але на той момент газета вже була підписана до друку. Отож, розповімо про підсумки згодом.