У Тернополі вшанували пам’ять загиблих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС

У Тернополі мітинг-реквієм пам’яті загиблих відбувся біля меморіального комплексу «Жертвам Чорнобильської катастрофи та ядерних випробувань», що у парку Національного відродження.  Біля монументу зібралися ліквідатори аварії, депортовані із небезпечної зони, представники влади та громадськості., рятувальники, військовослужбовці та поліцейські. Присутні склали спільну молитву за загиблими та померлими чорнобильцями, помолилися за здоров’я живих.

«Пам’ятати про ці події, вшановувати  загиблих та дбати про живих –  моральний обов’язок кожного громадянина, – наголосив заступник голови обласної ради Любомир Крупа. –  Пожежники першими кинулися у вогняне пекло реактора, добре усвідомлюючи, що йдуть на вірну смерть. Але усвідомлювали вони й інше –  якщо вони цього не зроблять, загинуть мільйони.  До ліквідації аварії долучилися тисячі людей – військових, будівельників, медиків, дорожників. Вони по суті рятували світ».

«Чорнобиль – це урок для української історії, який стверджує те, що в умовах бездержавності народ залежить від зовнішніх факторів. Бо якби українці в ХХ столітті мали свою державу, то не було би їх участі у чужих війнах, не було би жертв голодоморів, не було би знищення їх радіацією… Тому ми спільно повинні пам’ятати цей урок. І пріоритетом для нас має бути власна держава й розуміння того, що ми, українці, повинні покладатися лише на власні сили та на власну країну», – зазначив заступник голови ТОДА Юрій Юрик.

Він наголосив, що завдяки героїзму та відвазі військових, пожежників, громадян-добровольців, котрі зголосилися на ліквідацію наслідків Чорнобильської катастрофи, це дозволило зберегти життя і здоров’я не тільки Європи, а й цілого світу.

«Наше спільне завдання – пам’ятати про всіх героїв, які віддали свої життя! Велика подяка всім учасникам ліквідації, які живуть і передають свій досвід і свої відчуття всім нам, аби ми ніколи в житті не повторили таких трагедій», – підкреслив Юрій Юрик.

Присутні поклали квіти до монументу жертв Чорнобильської трагедії.

Ліквідатори аварії, рятувальники та представники влади вшанували пам’ять ліквідатора-чорнобильця, командира пожежного батальйону, Почесного громадянина Тернополя Леоніда Кудринського. Вони поклали квіти до меморіальної дошки, яка розміщена на будинку, де проживав Леонід Кудринський.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*