Повідомити новину

Поширити:

Національна соціальна сервісна служба України спільно з Державною службою якості освіти України провела першу міжвідомчу нараду «Дотримання прав дітей: єдині підходи та міжвідомча взаємодія» у Західноукраїнському національному університеті.

Мета зустрічі – визначення ключових викликів у сфері захисту прав дитини та пошук ефективних шляхів їх подолання.

Участь у заході взяло керівництво ДСЯО та її територіальних органів у Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Рівненській, Тернопільській і Хмельницькій областях.

 «Аналіз діяльності місцевих органів управління освітою дає змогу виокремити сильні та слабкі сторони в забезпеченні якості освіти на рівні областей, районів і громад. За три роки опрацьовано такий масив даних, що дає змогу говорити про типові порушення й недоліки в роботі, які негативно впливають на дотримання прав дітей у сфері освіти. Лише в синергії на рівні держава–громада–школа можемо їх подолати», — зауважив Іван ЮРІЙЧУК, заступник Голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Державної служби якості освіти України.

Захід відбувся за участі: Дмитра ЛУБІНЦЯ, уповноваженого Верховної Ради України з прав людини; Тетяни СКРИПКИ, голови підкомітету у справах сім’ї та дітей Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики; Василя ЛУЦИКА, голови Національної сервісної служби України; Івана ЮРІЙЧУКА, заступника голови Державної служби якості освіти України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації; Василя БОГДАНА, начальника управління ювенальної превенції Національної поліції України; Павла ЖУРБИ, заступника голови Тернопільської обласної державної адміністрації; Володимира МИСИКА, голови комісії з питань освіти, науки, молодіжної політики, фізичної культури і спорту Тернопільської обласної ради; Наталії МОРАВСЬКОЇ, начальника управління Державної служби якості освіти у Тернопільській області; Оксани ДЕСЯТНЮК, ректора Західноукраїнського національного університету.

У межах наради проведено роботу в групах на теми «Типові порушення вимог законодавства в діяльності спеціальних закладів загальної середньої освіти, виявлені у ході аналізів діяльності місцевих органів управління освітою»; «Забезпечення рівного доступу до освіти (організація навчання дітей з особливими освітніми потребами у спеціальних школах, інклюзивне навчання)»; «Роль Національної соціальної сервісної служби України у здійсненні контролю за дотриманням прав дітей»; «Практика міжвідомчої взаємодії територіального органу Національної соціальної сервісної служби України під час проведення заходів державного контролю».

Спікери, які виступили:

Юрій ВЕРГУН, начальник управління інституційного аудиту Державної служби якості освіти України;

Олена СВЯТЕНКО, заступник начальника управління інституційного аудиту – начальник відділу оцінювання закладів освіти Державної служби якості освіти України;

Надія МАТВІЄНКО, начальник Головного управління Національної соціальної сервісної служби у Миколаївській області;

Наталія СИДОРКО, головний спеціаліст відділу супроводу державного контролю за дотриманням прав дітей Департаменту державного контролю за дотриманням прав дітей Нацсоцслужби.

Як підсумок, окреслено шляхи взаємодії під час заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням прав дітей, зокрема шляхом обміну інформацією, проведення перевірок, оцінювання соціального та освітнього середовища, моніторингу усунення виявлених порушень, а також розроблення рекомендацій.

За матеріалами управління Державної служби якості освіти у Тернопільській області