Повідомити новину

Поширити:

У Тернопільській університетській лікарні обладнають корпус для хворих на коронавірус. Багато років він був закритий через незакінчені ремонтні роботи.Зараз їх відновили. Приміщення облаштовують для надання допомоги хворим на COVID-1. До ліжок під’єднують кисневі точки.
«Один із корпусів університетської лікарні був закритий майже 4 роки. Тут розпочали ремонтні роботи, але через відсутність коштів, так і не закінчили, – зазначив голова обласної державної адміністрації Володимир Труш.  Спільними зусиллями та допомогою аграріїв ми змогли знайти 1 млн. 980 тисяч та перерахувати на благодійний фонд лікарні. Ремонтні роботи тривають швидко. І до кінця місяця можна буде приймати пацієнтів, хворих на COVID-19».
Корпус розрахований виключно для пацієнтів з коронавірусом. У ньому розгорнуто 105 ліжок. Тут встановлять усе необхідне медобладнання: рентген апарат, КГ, УЗД, апарат для ендоскопії.
«Тут лікуватимуться пацієнти з гострою ковідною пневмонією або іншою симптоматикою. На другому поверсі облаштують відділення інтенсивної терапії, де будуть пацієнти, які потребують вентиляційної підтримки», – зазначив головний лікар Тернопільської університетської лікарні Василь Бліхар.
Також у медзакладі для пацієнтів з COVID-19 додатково перепрофілювали 4 відділення, а саме: ендокринології, пульмонології, гастроентерології та ремокардіології. Увесь медперсонал перепрофільованих відділень готовий працювати та надавати допомогу пацієнтам на коронавірус.
Додаткова субвенція на кисень
Під час візиту в лікарню голова обласної державної адміністрації Володимир Труш поінформував, що Тернопільщина отримала другий транш субвенції на підведення кисню. Це 23, 8 млн грн, які уже розподілили між лікарнями.
«Для університетської лікарні також буде закуплено велику кисневу восьмикубову бочку для розрідженого кисню. Це буде стаціонарна киснева станція, з якої подаватиметься кисень не тільки у цей корпус, а й інші корпуси, передбачені для хворих на COVID-19», – зазначив голова ОДА.
Нагадаємо, що Тернопільщина уже отримала перший транш державної субвенції – 14 млн 451 тис. грн для забезпечення подачею кисню ліжкового фонду, передбаченого для надання допомоги пацієнтам з COVID-19. Вони призначені виключно на підведення кисню та закупівлю кисневих концентраторів.
Що роблять мобільні групи
Мобільна група перевіряє готовність медзакладів області  надавати стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з COVID-19. До складу комісії увійшли представники управління охорони здоров’я, управління капітального будівництва, відділу контролю у соціальній сфері та сфері контролю, управління Держпраці та лікар-анастезіолог. 7 грудня комісія відвідала медзаклади у Шумському та Кременецькому районах.
«Це не перевірки, а допомога. У нас головні лікарі сьогодні виконують функції будівельників, економістів, інженерів. Вони забезпечують лікувальний процес, відповідають за обладнання лікарень. Це велике навантаження. Щоб їм допомогти, ми направляємо у заклади фахівців, які зможуть проконсультувати, порадити і одразу на місці допомогти», – зазначив голова обласної державної адміністрації Володимир Труш.
Відтак комісія звертає увагу на підключення систем подачі кисню до ліжок; проведення превентивних заходів щодо запобігання виникнення нещасних випадків під час експлуатації кисневих балонів та систем; використання субвенції на забезпечення подачею кисню ліжкового фонду за рахунок коштів виділених фонду боротьби; додаткового добровільного страхування працівників на випадок інфікування у закладах охорони здоров’я