Повідомити новину

Поширити:

2236Міністерство охорони здоров’я разом з Міністерством регіонального розвитку будівництва й житлово-комунального господарства представило план реформ охорони здоров’я. Про це пише видання “Сегодня”.
Одне з основних нововведень документа – створення так званих госпітальних округів. Ними стануть території в рамках однієї області, кількість населення яких становитиме не менш як 150 тис. осіб.
Їх мета – дозволити громадам самим визначати найбільш популярні медичні послуги й виділяти гроші на охорону здоров’я, уже виходячи із цих даних.
Крім того, у рамках таких округів визначать лікарні, які будуть надавати складні й термінові послуги. При цьому кожна така лікарня інтенсивного лікування усередині госпітального округу буде обслуговувати жителів найближчих 80 км.
Для приклада в документі вже сформовано такі округи для деяких областей: на Житомирщині їх буде чотири, а в Дніпропетровській області – п’ять.
Експерти двох міністерств уже навіть визначили строки цієї роботи: до 15 травня завершать методику формування госпітальних округів, а вже в липні планують закріпити їх законодавчо.
Також МОЗ планує створити єдиний реєстр всіх пацієнтів країни і їхніх медичних даних.
“Єдиний реєстр пацієнтів – те, без чого неможливо рухатися далі. Нинішню систему обліку такою і назвати не можна – архаїчна система паперових карток, які зберігаються то в поліклініці, то в людей на руках, а в остаточному підсумку – їх немає ніде! Але це буде не тільки реєстр пацієнтів: вся медична документація буде там доступна в електронному форматі. Звичайно, це зруйнує нинішню систему, але в гарному розумінні слова. І госпітальні округи – це абсолютно необхідна річ: це саме реструктуризація системи охорони здоров’я”, – розповіла нам експерт з охорони здоров’я фонду “Відродження” Олена Кучерук.
Як повідомляли Українські Новини, Гройсман доручив МОЗ почати поставки в лікарні ліків для онкохворих дітей до 29 квітня.