У Китаї свій вірус, на Тернопіллі – свій…

Наш начебто не такий страшний, але від цього не легше. Люди однаково панікують та хвилюються за своє здоров’я… Тернополяни, як і мільйони людей у світі, уважно слідкують за ситуацією щодо нового вірусу у Китаї, який вже перекинувся і на інші країни. В Україні, на щастя, його ще нема.

Однак стан захворювання на грип та ГРВІ на Тернопільщині й далі залишається складним.

Люди продовжують хворіти на грип типу А. Зафіксовано 3 летальних випадки, а кількість госпіталізованих за останній тиждень зросла на 38,3%. Серед пацієнтів – більшість дітей до 18 років.

З усіх жителів області вакцинацію пройшли 3634 особи, що є недостатнім показником для створення колективного імунітету.

Захворювання сягає вище середнього у 12-ти адміністративних територіях області: Бережанському, Борщівському, Гусятинському, Заліщицькому, Зборівському, Козівському, Лановецькому, Підволочиському, Тернопільському, Чортківському, Шумському районах та у місті Тернополі, повідомляють у Тернопільському обласному лабораторному центрі.

З початку епідемічного сезону 2019-2020 років в області перехворіло 4,7% від всього населення. Загальна захворюваність на грип та ГРВІ за останні 7 днів склала 630,6 випадків на 100 тисяч населення, що на 20,1% вище середнього рівня захворюваності.

За останній тиждень кількість захворілих зросла,  порівняно з попереднім тижнем, у 1,6 раза. Питома вага дітей до 18 років серед хворих становить 60,5%, школярів – 58,2% від усіх захворілих дітей. Порівняно з попереднім тижнем, рівень захворюваності серед дітей зріс в 1,7 раза.

Проте  фахівці запевняють, що ситуація контрольована. Щодня рівень захворюваності моніторить оперативний штаб

в обласному центрі, аби не допустити розповсюдження інфекції, дезінфікують тролейбуси та комунальні автобуси. Призупинене навчання в окремих класах деяких шкіл. Так, 27 січня тимчасово зупинили навчання у трьох молодших класах ЗОШ №14. 28 січня на вимушені канікули пішли учні ще трьох молодших класів цієї школи, одного класу у ЗОШ №24 та одного у ЗОШ №15. Тобто на карантин закрили 8 класів. Передумовою рішення про локальний карантин було те, що у цих класах через грип і ГРВІ відсутніми було більше 20 відсотків учнів.

Також варто зазначити, що 27 січня були відновлені заняття у Педагогічному ліцеї, загальноосвітніх школах №17 та №11, де до цього був запроваджений карантин. У Чорткові також продовжили карантин у школах.

В області ведуть велику роз’яснювальну та інформаційну роботу, наголошують, щоб люди якомога швидше зверталися до лікаря. Це зменшує можливість розвитку ускладнень у пацієнтів внаслідок інфікування, зокрема велику загрозу здоров’ю становить пневмонія.

Найкращим засобом, що забезпечує повноцінну та високоефективну профілактику грипу, є вакцинація. Щеплення від грипу рекомендується робити від 6-ти місяців життя і далі всім віковим групам населення.

У разі захворювання слід звернутися до лікаря. Не займатися самолікуванням. Регулярно вживати загальнозміцнюючі препарати. Забезпечити всім членам сім’ї повноцінне харчування з високим вмістом вітамінів.

Уникайте контакту з особами, хворими на грип, обмежте своє перебування в місцях великого скупчення людей;  провітрюйте приміщення; намагайтеся не торкатися очей, носа, рота немитими руками; прикривайте ніс і рот при чханні або кашлі; частіше мийте руки.

Пийте калину, малину, їжте лимони, часник. Але за потреби обов’язково звертайтеся за медичною допомогою до фахівців.

Галина ВАНДЗЕЛЯКBe the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*