Багато гopoдників не поспішають купувати дорогі прeпарати для саду-городу – копійчані засоби з домашньої аптечки іноді виявляються не менш ефективними. Наприклад, з їхньою допомогою можна прискорити і підвищити сxoжість. Розповідаємо, у чому зaмoчити нaciння помідорів перед посадкою, а також інших городніх культур, і як це правильно зробити.
Звичайний 3%-й перекис водню зможе виручити, якщо потрібно знезаразити насіння і підвищити його схожість. У першому випадку з обробленого перекисом насіння виростають рослини з міцнішим імунітетом та стресостійкими до різних погодних умов. Крім цього, перекис розм’якшує насіннєву оболонку – насіння швидше проростає і дає кращу схожість. Наприклад, після такої обробки помідори дають 90% схожості, кукурудза – 95%.
Що можна замочувати у перекису та його водному розчині:
Особливо добре, зазначають городники, використовувати розчин для туговсхожого насіння – наприклад, перцю, моркви, кропу, петрушки.
Важливо: дражоване насіння, інкрустоване та оброблене насіння гібридів замочувати не потрібно – воно вже готове до висіву.
Раніше ми розповідали, як правильно вибирати насіння на розсаду, щоб не купити підробку.
Промивати слід обов’язково, щоб змити весь перекис. Також перед тим, як замочити насіння перцю або інше, його потрібно переглянути й відібрати найбільш здорове та якісне.
За можливості цей розчин радять міняти кожні 4 години.
Як правильно замочити насіння перцю, моркви, баклажана та інших тугосхожих культур: використовують такий самий розчин, але насіння замочують на добу і, якщо можливо, змінюють розчин кожні 4 години.
Як замочити насіння кропу в перекису водню (петрушки, селери, пастернаку, фенхеля): воно також вважається туговсхожим, але для нього використовують нерозведений перекис – ним заливають насіння і залишають на 30 хвилин, а потім його промивають і висушують.
Важливо: не можна замочувати насіння в металевому посуді, оскільки метал вступить у реакцію з перекисом і окислиться.
Як ефективно реанімувати прострочене насіння: схожіть зросте в рази