Повідомити новину

Поширити:

До початку нового навчального року залишилося менше двох тижнів. Тож, поки діти з ностальгією та сумом згадують відпочинок, друзів, веселі ігри та з насторогою думають про школу, батьки перераховують заощадження. Адже на них чекає заняття не з приємних – похід на базар. Так, літо минуло, і потрібно збирати дітей до школи.
Ми відвідали тернопільський ринок і варто сказати, що не побачили там звичного ажіотажу на шкільне приладдя. Розпитали у продавців, вони ж підтвердили, що цьогоріч ніхто не поспішає готуватися до школи.
“Клятий вірус, – кричить на весь ряд продачиня Рая. – Бідні люди не знають, купувати їм, чи ні. Та й грошей люди не мають. Та що тут казати, продажі впали більше, як на 50%”
Продавці із сусідніх яток лише сумно підтверджують. Та як би там не було, поодинокі мами з дітьми ходять і все ж щось купують. Однак, кажуть, ціни “кусаються”.
“Дуже все дорого. Я розраховувала, що ми за певну суму купимо і канцелярію, і портфель. Та де там… Довелося телефонувати до чоловіка, щоб грошей підвіз. На все пішла місячна зарплата”, – бідкається тернополянка Софія.
Жінка каже, можна купувати й дешевші речі, але ж все залежить від картинки. Приміром, щоденники вартують від 25 до 85 гривень. Всередині вони всі одинакові. Але ж на найдорожчих – картинки, які модні серед підлітків. Дивишся в очі дитини, які просто благають взяти отой, дорожчий, і відмовити ніяк…
Ми поцікавилися у продавця канцелярських товарів Михайла скільки вартує цьогоріч зібрати шкільний портфель.
“Найдорожче, звісно, це – товари для першокласників. Батьки купують відповідно до списку, який їм дали у школі. Тому викладають тисячу, а то й більше. Для учнів середніх і старших класів менше майже на половину”.
Шкільні портфелі вітчизняного виробника вартують 400-500 гривень, а ось китайські, кажуть, дуже якісні, з ортопедичними спинками – від 800 до 1200 грн.
Далі ми попрямували на речовий ринок. І, зізнаюся, очі розбігалися від асортименту, а ще більше – від цін. Отже, шкільні форми.
Залежності від комбінації, за форму для хлопчика необхідно викласти від 770 до 2000 гривень. Таким чином краватка вартуватиме від 110 грн, метелик – від 70-ти, жилетка – від 200, сорочка – від 200, штани – від 200 та піджак – від 300 грн.
Для дівчат – від 750 і до 1500 грн. Піджак обійдеться 230 грн, простенька блуза – від 200, спідниця – від 150, сарафан – від 200, штани – від 150, бантики – від 70 грн.
Дизайнерська форма дорожча майже удвічі: для хлопчиків – від 1500 і для дівчаток – від 2000 грн відповідно. Туфлі для хлопчика – від 500 грн, для дівчинки – від 350.
Спортивний костюм – 600 грн і більше, футболка – 100 грн, кеди – від 300 гривень, кросівки – від 500. Взуття потрібно підбирати дуже відповідально. Адже воно має бути зручним, натуральним та бажано без шнурків, щоби легко знімати та взувати.
Певна річ, ціна значною мірою залежить від якості продукції та країни-­виробника. У Тернополі можна знайти форму, яку виготовляють в Україні, Туреччині, Польщі, Китаї та Італії.
Гарного вам навчального року, маємо надію, що навчання таки відбуватиметься “офлайн”…