Цілюща сила медитації

Втомившись від нескінченних стресів, багато хто шукає шляхи, як бути здоровими та щасливими. І дедалі більше людей в усьому світі, зокрема й в Україні, звертаються до медитації.

Медитація покращує зосередженість, усуває напругу й навіть пом’якшує хронічні захворювання. Це підтверджує сучасна медицина. Тому популярність медитації зростає. До того ж енергія від людей, які досягли високого рівня в практиці медитації, перевищує звичайні показники в рази. Це доводить низка експериментів.

Медичні дослідження

Учені з Каліфорнійського університету досліджували діяльність мозку людей, які тривалий час практикують медитацію. Як виявилося, такі люди мали більший відсоток сірої речовини, ніж посередні люди. Це зацікавило вчених, оскільки з віком обсяг функціональної речовини головного мозку природно зменшується.

У більш ранніх дослідженнях було доведено, що медитація знижує прояви депресії, уповільнює прогресування ВІЛ-інфекції та навіть дає змогу людині контролювати терморегуляцію тіла.

За результатами інших досліджень, медитація уповільнює старіння і прискорює фізичну реабілітацію після травм і хвороб.

А ще серед плюсів медитації те, що вона не вимагає матеріальних затрат, інтенсивного фізичного навантаження чи чогось надприродного. Для неї потрібно лише тихе місце й бажання спробувати.

Медитація ― для кожного

Серед найпоширеніших практик медитації в усьому світі стала система самовдосконалення Фалунь Дафа (інша назва Фалуньгун). В її основі — п’ять комплексів плавних енергетичних вправ (зокрема й медитація) і найголовніше ― поліпшення свого характеру згідно з принципами істини, доброти й терпіння.

Сьогодні за Фалунь Дафа займаються мільйони людей незалежно від віку, соціального статусу й віросповідання. Всюди ця практика поширюється безкоштовно. В Україні нею займаються кілька сотень людей у різних містах.

Тисячоліттями вчителі таємно передавали такі системи єдиному наступнику. Майстер Лі Хунчжи адаптував практику Фалунь Дафа для сучасного суспільства і в 1992 році оприлюднив її у формі цігун. Уже через сім років у Китаї нею займалося приблизно 100 млн осіб.

Фалунь Дафа тепло зустріли не лише на Сході, але й на Заході. Майстер Лі Хунчжи і його метод дістали коло 4000 нагород. За понад 25 років практика Фалуньгун поширилась у 114 країнах та автономних регіонах.

Та попри широку популярність Фалуньгун, 20 років тому китайська влада розпочала жорстокі репресії його послідовників. Ініціював їх тогочасний генсек КПК Цзян Цземінь. Він угледів у зростаючій популярності цього вчення загрозу для свого авторитарного правління. Адже, згідно з даними соцопитування, 1998 року чисельність послідовників Фалуньгун значно перевищувала кількість членів компартії. Людей почали запроторювати до в’язниць та піддавати тортурам. Проти них було розпочато масштабну інформаційну кампанію. Ці репресії в КНР тривають і досі. На сьогодні переслідування Фалуньгун засудили уряди багатьох країн.

Вчення Фалунь Дафа викладено в книгах «Чжуань Фалунь» і «Фалуньгун». Ці та інші роботи Майстра Лі Хунчжі перекладено на 38 мов. Книги, аудіо- та відеозаписи дев’яти лекцій Майстра Лі, а також відеонавчання вправ і музика до них ― у вільному доступі на сайті: falundafa.org

Лариса, 68 років, Дніпро

«Раніше страждала від вади серця. Лікарі радили наважитися на операцію. Коли прочитала книгу Фалунь Дафа «Чжуань Фалунь», то зрозуміла, що все має свою причину, що думки і вчинки людини визначають її майбутнє. Раніше завжди звертала увагу на недоліки інших, хотілося, щоби все було по моєму. Тепер стала помічати свої недосконалості й виправляти їх. Таку роботу над собою я проробляю щодня: вдома, в офісі, у транспорті ― де б не була. За 16 років занять за Фалунь Дафа вада серця геть зникла, нормалізувався тиск. Таблеток давно не приймаю ― бо не маю потреби. Якщо нічого не болить, навіщо звертатися до лікаря? Щодня виконую вправи, та головне, намагаюся стати добрішою, терплячішою до людей. Завдяки практиці Фалунь Дафа моя зона комфорту розширилася, адже стала здоровою, і мені дедалі частіше вдається керувати своїми почуттями й емоціями».

Олександр, менеджер із продажу, 36 років, Конотоп

«На роботі мені щодня доводиться спілкуватися з безліччю людей, тому наприкінці робочого дня часто виникав стан, ніби в голові «кипить». Щоби його усунути, приохотився до алкоголю. Почавши вдосконалюватися за Фалунь Дафа, ясніше усвідомив, що така звичка не доведе до добра, і замінив «допомогу» алкоголю на медитацію. Паралельно із цим переглянув своє ставлення до різних ситуацій і тепер вчуся дивитися на них під іншим кутом зору. Відтак, зник головний біль, і життя стало спокійнішим».

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*