Повідомити новину

Поширити:

30 липня відзначили Всесвітній день протидії торгівлі людьми. Він був започаткований у 2013 році Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй з метою підвищення рівня поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привернення уваги до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину.
Працівники відділу ювенальної превенції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області спільно з представниками Управління сім’ї та молоді Тернопільської ОДА, громадською організацією «ТМЖК Відродження нації» на Театральному майдані міста провели інформаційно-роз’яснювальну кампанію.
Правоохоронці нагадали жителям та гостям обласного центру про найактуальнішу проблему – експлуатацію людей, серед яких трудова та сексуальна. Також розповіли про примусове жебрацтво та втягнення у злочинну діяльність, вилучення та продаж органів, сурогатне материнство.
Поліцейські провели акцію «Дитина – не товар та не спосіб заробітку». Вони надали поради, як подбати про власну безпеку та своїх близьких, щоб не стати жертвою торгівлі людьми. Всі охочі мали можливість отримати листівки з корисною інформацією, де зазначено, куди звертатися за допомогою у разі необхідності.
Також за ініціативи МВС створено та презентовано документальний аудіосеріал про протидію торгівлі людьми «Зі мною це не станеться». Проєкт застерігатиме та попереджатиме українців про проблему сучасного рабства, випадки якого продовжують стрімко зростати в Україні й світі.
Проєкт створений за ініціативи Міністерства внутрішніх справ, Міністерства цифрової трансформації та Національної поліції України, а також за підтримки Канадсько-українського проєкту розвитку поліції (CUPDP). Над виробництвом працювала команда MEGOGO Audio.
За словами заступниці міністра внутрішніх справ Катерини Павліченко, формування політик і практик в питаннях протидії торгівлі людьми є одним із пріоритетних напрямків роботи МВС для того, щоб своєчасно, дієво та послідовно реагувати на такі випадки.
«Аудіосеріал, який ми сьогодні презентуємо, – спільний проєкт державного і громадського сектору, результат синергії зусиль стейкхолдерів і креативної команди. Його мета – запобігти потраплянню українських громадян у рабство. На прикладі реальних історій можна дізнатись про страшний злочин проти основоположних прав і свобод людини», – наголосила заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко.
За даними Національної поліції України, за перше півріччя 2021 року виявлено 130 фактів торгівлі людьми і вже майже 100 кримінальних проваджень вказаної категорії скеровано до суду.
«В цьому аудіосеріалі висвітлено чотири реальні історії торгівлі людьми, які сталися як на території нашої держави, так і за її межами. Ви почуєте розповіді постраждалих, а також коментарі оперативників, які не допустили подальшу експлуатацію громадян. Сучасні форми експлуатації людини та нові виклики, що переживає світ, створюють загрозу потрапляння у ситуацію торгівлі людьми практично всіх соціальних груп населення», – розповів  начальник Департаменту міграційної поліції Національної поліції України Сергій Пантелеєв.
Галина САВЧУК