Повідомити новину

Поширити:

Тернопільський національний економічний університет – це вже історія. Тепер заклад отримав статус класичного вишу і змінив назву – Західноукраїнський національний університет (Тернопіль).
Заклад вищої освіти, як зазначає ректор Андрій Крисоватий, відтепер є багатогалузевим і класичним університетом. До того ж виш давно уже є західноукраїнським, оскільки тут навчаються студенти зі всіх областей Західного регіону. І не тільки, адже навчання у Тернополі є престижним і для абітурієнтів  з-за кордону.
Відповідний наказ про створення Західноукраїнського національного університету (Тернопіль) у Міністерстві освіти і науки України було підписано 25 серпня 2020 р.
Про те, як зміниться робота закладу з набуттям нового статусу, журналістам під час брифінгу розповів ректор Андрій Крисоватий.
«Наша мета – перетворити Тернопілля на центр наукової думки Західної України, – сказав Андрій Крисоватий. –  Я пишаюся тим, що Тернопіль став студентською столицею. Але ми маємо йти далі, ставши елітним науковим центром Західного регіону. За останні 5 років науковці вишу були серед розробників бюджетного кодексу, новітнього податкового кодексу, вирішувати проблемні питання  децентралізації. На основі наших наукових розробок в Україні здійснюються реформи, а тому наші науковці відомі не лише на місцевому рівні, а й на загальнонаціональному», – зазначив Андрій Крисоватий.
Частка економічних спеціальностей у структурі підготовки фахівців університету сьогодні становить 23 відсотки. За змістовним наповненням організації навчального процесу це уже давно не суто економічний заклад вищої освіти. Саме тому постало питання про зміну статусу на класичний університет.
Нині тут  відкривають  нові факультети, спеціальності, зокрема у сфері бізнесу, соціології та аграрної промисловості. Наприклад, на соціально-гуманітарному факультеті готуватимуть фахівців гуманітарної сфери. З 25 серпня вирішили трансформувати факультет аграрної економіки та менеджменту в навчально-науковий інститут біоресурсів та природокористування. Щодо розширення спеціальностей, то додадуться технічно-інженерні, гуманітарні, природничі.
Також Андрій Крисоватий зазначив, що для того, аби стати класичним університетом, у ньому має відбуватися підготовка фахівців за 8 спеціальностями. А до наказу про перейменування у ТНЕУ налічувалося аж 16 спеціальностей. Також ректор з гордістю зауважив, що з кожним роком у виші зростає кількість студентів. Молодь може опановувати кілька спеціальностей одночасно і отримувати кілька дипломів. Так, замість диплому бухгалтера на ринок праці можна йти з дипломами фінансового аналітика, економіста, менеджера та спеціаліста у сфері ІТ. Роботодавці завжди надають перевагу фахівцям, які володіють кількома суміжними навичками.
Головне – не стояти на місці, а йти у ногу з часом.
Галина ВАНДЗЕЛЯК