Наприкінці минулого тижня з робочим візитом на Тернопіллі побував Президент України Володимир Зеленський. Володимир Олександрович оглянув кілька об’єктів, споруджених у межах Національної програми «Велике будівництво». Зокрема, Глава держави відвідав Центр веслування та водних видів спорту «Водна арена «Тернопіль».
Як наголосив Президент, вона стане справжньою візитівкою не лише Тернополя, а й України. Завдяки цьому проєкту можна буде залучити більше туристів та забезпечити спортсменів комфортними умовами для тренувань.
«Я вперше тут. Радий, що перший етап будівництва цієї прекрасної арени завершено, але треба добудовувати все до кінця. Тому слід додати коштів з бюджету. І, думаю, наступного року нам вдасться повністю завершити будівництво арени. І ваша прекрасна земля зможе приймати найвищого рівня спортсменів, проводити змагання», – зазначив Володимир Зеленський.
Нагадаємо, закладання капсули під будівництво відбулося у 2017 році, а виконання робіт розділено на три черги. На арені облаштовані коментаторські місця, конференц-зал на 100 місць, кафетерій з такою ж кількість місць. До слова, спорудження «Водної арени» відбувається на умовах співфінансування за кошти бюджету Тернопільської громади та за кошти Державного фонду регіонального розвитку.
Окрім цього, Володимир Олександрович оглянув новозбудований дитячий садочок у селі Біла, зазначив, що задоволений об’єктом. Та зауважив, що наступного року там варто збудувати ще й школу.
Під час розмови із представниками місцевих засобів масової інформації Президент обговорив й інші важливі питання. До прикладу, торкнулися теми поширення COVID-19 в Україні.
Глава держави наголосив, що завдяки карантинним заходам нашій країні вдалося уникнути важких наслідків першої хвилі пандемії коронавірусу навесні. Тоді було максимум до 300 нових хворих на день.
«Через політичні ігри та підготовку до місцевих виборів деякі представники місцевої влади, особливо в обласних центрах, почали чомусь на словах воювати з центральною владою через те, що вона «закручує гайки», і хотіли пом’якшення карантину», – зазначив Президент.
Володимир Зеленський зауважив, що політична агітація напередодні місцевих виборів також впливає на зростання кількості хворих в Україні.
«У селах, маленьких містечках люди чують, що голова села, голова ОТГ, мер кажуть: «Я вважаю, що влада переоцінює складність ситуації, що немає нічого страшного, що можна День міста проводити і збирати по 20-30 тисяч людей. Люди орієнтуються на лідерів», – зазначив Глава держави.
Він наголосив, що в такому разі відповідальність за погіршення епідемічної ситуації та зростання кількості інфікованих в тому чи іншому населеному пункті лежить на місцевій владі.
За словами Президента, порівняно з іншими країнами, в Україні діє доволі ліберальний формат карантину.
«Там, якщо людина без маски, штрафують відразу на вулиці, а іноді навіть застосовують фізичну силу», – зазначив Володимир Зеленський.
Він наголосив, що жодних компромісів у питанні карантинних заходів бути не може, адже ціною такого компромісу можуть стати втрачені людські життя.
Обговорили й ринкову економіку держави, зокрема, ціни на продукти та збільшення мінімальної заробітної плати. Відповідаючи на запитання журналістів, Глава держави зазначив, що деякі експерти розповідають, буцімто збільшення мінімальної зарплати є великою помилкою.
«Але звичайні люди, які живуть в Україні і які є платниками податків, радіють… Стосовно мінімальної зарплати, то п’ять тисяч – це нічого. Ми збільшили, на скільки змогли, з 1 вересня. З 1 січня вона буде шість тисяч, а з 1 липня чи серпня – шість з половиною тисяч гривень», – зауважив Президент.
Володимир Зеленський наголосив, що громадяни відчують збільшення рівня мінімальної зарплати, оскільки відповідно до неї індексують посадові оклади бюджетників.
Глава держави також зазначив, що на ціни на продукти впливають багато чинників, серед іншого – погодні умови, обсяг урожаю, баланс експорту та імпорту, курс валюти тощо.
«Щодо зниження цін, то в нас – ринкова економіка. Держава не може «ламати» ціни та підприємства», – сказав Володимир Зеленський.