gazpostach

Економічна ініціатива: «Свято файних мрій» пахло медом…

У неділю 23 вересня  у село Калагарівка Гусятинського району на родинний медовий фестиваль «Свято файних мрій» з’їхалися пасічники і ті, хто хотів поласувати медом, продуктами бджільництва, послухати гарних українських пісень, потанцювати, відвідати з дітьми атракціони.  А зібрав на незабутнє фестивальне дійство  мешканців цього села і гостей свята Агрохолдинг  «МРІЯ». «Де файні мрії – там файне свято» – таким було головне гасло фестивалю.

За словами Генерального директора Агрохолдингу «МРІЯ» Саймона Чернявського, «Свято файних мрій» на Тернопіллі проходить вдруге. Торік в  Августівці Козівського району було проведено малинове свято. Цього року  у Калагарівку на Гусятинщину завітало медове свято. Воно розпочалося з семінару пасічників, дегустацій меду та продуктів бджільництва, а завершилося веселими забавами.

– Щороку «Мрія» направляє понад 20 мільйонів гривень благодійної допомоги на підтримку та розвиток сіл,- каже Саймон Чернявський,- Цьогоріч гроші вкладали в облаштування вуличного освітлення населених пунктів, де обробляємо землю, у ремонти дитсадочків, шкіл, церков, доріг. А також у майбутнє України – у розвиток кооперативів – молочних, ягідних, пасічних, з обробітку ґрунту, виготовлення борошна та круп. Понад тисяча  селян стали членами кооперативів, а це і робочі місця, і заробітна плата, і сплата податків. Даємо можливість пайовикам створити свій бізнес, роботу для односельців.  Відтак за сприяння Агрохолдингу «МРІЯ» створено уже 27 кооперативів.

Останнім часом особливу увагу вирішили звернути на бджільництво. Було створено карту медодайних культур, погоджено графіки внесення засобів захисту рослин. І пасічники повезли у сезон свої пасіки на поля, аби вигода була взаємною – пасічники отримали чим побільше якісного меду та продуктів бджільництва, а аграрії – збільшення врожайності від запилення рослин бджолами. Загалом на полях Агрохолдингу «МРІЯ» нинішнього року побувало 300 пасік. Також на підтримку пасічних кооперативів було виділено 700 тисяч гривень на закупівлю вуликів, інвентаря, причепів для перевезення вуликів. Допомагають фахівці «МРІЇ» кооператорам  і консультативно – технічно, юридично.

З приходом нового інвестора у «МРІЮ» цю роботу буде продовжено і у наступні роки. Інвестор вже заявив про свій намір в найближчі два роки вкласти у розвиток компанії значні кошти. Тож Агрохолдинг «МРІЯ» залишається надійним партнером для пайовиків та громад, де працює.

На «Святі файних мрій» було вручено керівнику СОК «Подільський бджоляр» Володимиру Петльованому  сертифікат від «МРІЇ» на 94 тисячі гривень  для закупівлі модульного пасічного причепу.
Позитивно відгукуються про фестивальне дійсно і гості свята, які приїхали відпочивати цілими сім’ями.

– На свято меду ми приїхали усією великою родиною,- каже мешканка Гусятина Оксана Мельник,- я, чоловік, двоє діток і моя мама. Вражень набралися усі. Мама купила мед та прополіс, чоловік – медівку, я насолодилася святковим концертом, а діти з задоволення поласували безкоштовним морозивом та медівником, побували на атракціонах.

– На медове свято  завітало декілька акторів Копичинецького театру ім. Б.Лепкого,- розповів завідувач постановочною частиною Центру культури та дозвілля, а на святі –  курінний отаман, Роман Богоніс,- Зокрема, Андрій Шмігель, Любовир Зінько, Олександр Шпуляк, Ігор Богоніс та інші. А загалом у нашому театрі, що зустрів своє 50-ліття,  задіяно понад 40 акторів. І всі вони беруть активну участь у різних культурно-мистецьких, розважальних заходах. Ось і нині ми прибули на прекрасне осіннє  «Свято файних мрій». Люди з задоволенням фотографуються з нами, оглядають наші строї та гармати.

– Понад 10 нас приїхало з Козови на це родинне свято, у тому числі керівники районної влади. Нам було цікаво подивитися, як фестивалитимуть на Гусятинщині, адже торік фестиваль стартував на Козівщині,- каже голова Козівської районного товариства «Лемківщина» Володимир Бек,- Честь і хвала Агрохолдингу «МРІЯ», що вирішив проводити такі сільські забави для своїх працівників та пайовиків. Моя дружина Оксана у Вибудові Козівського району віддала в оренду свій пай «МРІЇ», так що ми також належимо до цієї аграрної родини. А ще я заручився фінансовою підтримкою «МРІЇ», щодо спорудження пам’ятника переселенцям та жертвам сталінського режиму у центрі Козови. У парковій зоні уже й місце посвятили, плануємо відкрити монумент пам’яті у наступному році.

… Фестивалити до схочу цього дня можна було на ярмарку меду з безкоштовним частуванням, майстер-класами, конкурсами, дегустаціями, біля сцени, де виступали місцеві виконавці та  джазовий гурт «Фіра», біля ватри і дитячих безкоштовних атракціонів, конкурсів, анімацій, спортивної зони. Гастрономічною родзинкою свята став сюрприз від «МРІЇ» – великий медівник, який мали змогу скуштувати  усі гості фестивалю.

Галина ВАНДЗЕЛЯК

Фото авторки

 Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*