Працівник Зборівського районного відділу ГУ ДСНС у Тернопільській області Михайло Д., який понад 7 років проходив військову службу та брав участь в АТО, домігся компенсації за невикористані відпустки через суд.
Михайло Д. був мобілізований до ЗСУ 1 квітня 2015 року. Після демобілізації він повернувся на службу в ГУ ДСНС, проте 5 лютого 2024 року звільнився за згодою сторін. Отримавши розрахункову відомість, чоловік дізнався, що грошова компенсація за невикористані дні відпустки йому не нарахована.
Після невдалих спроб вирішити питання в адміністративних судах, Михайло Д. подав позов до Зборівського районного суду. У липні 2024 року суд ухвалив рішення на його користь, зобов’язавши ДСНС виплатити компенсацію в розмірі 117 682 грн.
ГУ ДСНС подало апеляцію, наполягаючи на тому, що під час військової служби Михайло Д. використовував відпустки, а також помилково розрахував компенсацію, враховуючи 31 день щорічної відпустки замість передбачених законом 24.
Тернопільський апеляційний суд частково задовольнив скаргу, зменшивши суму компенсації до 91 126 грн. Суд зазначив, що час перебування на військовій службі враховується до стажу, що дає право на відпустки, а отже, Михайло Д. мав право на компенсацію за невикористані дні відпустки.
Суд також наголосив, що дискреційні повноваження, на які посилалося ГУ ДСНС, не повинні застосовуватися свавільно, а органи влади зобов’язані виконувати свої зобов’язання згідно із законом.
Ця справа стала важливим прецедентом для працівників, які були мобілізовані до ЗСУ. Вона підтвердила, що право на відпустку або компенсацію за її невикористання зберігається навіть під час військової служби.
Пресслужба Тернопільського апеляційного суду зазначає, що остаточна сума компенсації визначена відповідно до чинного законодавства та враховує всі нюанси трудового права.