Повідомити новину

Поширити:

Символом весни, радості життя, Великодня, а нині ще й сподівання миру та Перемоги стала писанка. Власне, з неї, як гласить галицька легенда, починався світ. А в тому світі існуватиме любов так довго, доки на землі писатимуть писанки.

Долучилися до цього виду рукомесництва студенти групи М-108 ВСП «Тернопільський фаховий коледж ТНТУ ім. Івана Пулюя», розповідає Газета Місто.

Класна керівниця цієї групи Любов Калушка, а також викладачі коледжу Ярослава Мостецька та Галина Шот створили великодній куточок та святкову атмосферу, подбали про деякі матеріали для майстер-класу. А от навчати писати писанки запросили знаного на Тернопільщині народного майстра з писанкарства, педагога, етнографа Ярослава Осадцу.

Спочатку пан Ярослав ознайомив учасників заходу з історією, особливостями, значенням і символікою української писанки. Відтак в аудиторії запанувала творча обстановка – разом з народним умільцем студенти взялися власноруч розмальовувати атрибути Великодня. На писанках, що зʼявлялися з-під молодечих рук, поставали і тризуб, і синьо-жовтий прапор, і сонце, і птахи, і квіти, а також різні символи отчого дому, рідного краю та України…

Майстер-клас став часом творчості, позитивної енергетики, долученням молоді до пізнання українських традицій, збереження національної культури та звичаїв й обрядів нашого народу.

Щиро дякуємо Ярославові Осадці, який як справжній педагог терпеливо приділяв увагу кожному учасникові майстерки, ділився своїми знаннями й умінням, вкладаючи частинку свої душі.

Автор: Галина ШОТ, викладачка ВСП «Тернопільський фаховий коледж ТНТУ ім. Івана Пулюя»

Теги: освіта, писанки, Тернопільський фаховий коледж ТНТУ ім. Івана Пулюя, Ярослав Осадца, Галина Шот