Степан БАРНА: «Створення умов для розвитку бізнесу – ключове завдання»

Упродовж останніх трьох років в контексті загальнодержавної політики на Тернопільщині визріли певні ключові завдання. Найважливіші – це створення умов для розвитку бізнесу, доданої вартості й робочих місць. Про це зазначив голова Тернопільської ОДА Степан Барна під час розширеного засідання ради регіонального розвитку, що відбулося за участю голів сільських рад, голів громад, керівників районів, міст обласного значення та народних депутатів України.

 

300 млн грн – на ремонт сільських доріг

 

Степан Барна наголосив, що 2018 рік буде прогресивним з точки зору залучення капітальних вкладень з боку держави в розвиток інфраструктури Тернопільської області. Адже, за попередніми оцінками, цього року маємо спрямувати на це 2,5 млрд грн. Зокрема, на відновлення та ремонт сільських доріг передбачено в межах 300 млн грн.

«Ми розуміємо, що цієї суми буде недостатньо, щоб відремонтувати дорожнє полотно, протяжністю 3500 км, а саме такою є сукупна довжина доріг місцевого значення в області. Тому наше завдання – напрацювати концепцію, щоб місцеві дороги були предметом особливої уваги не лише з боку держави, а й з боку органів місцевого самоврядування, які також повинні активно включитися в процес залучення підприємств, які будуть розмитнюватися на Тернопільській митниці. Це дасть змогу суттєво збільшити індикативні показники митного перевиконання для того, щоб спрямувати більшу суму на ремонт доріг у Тернопільській області», – зазначив Степан Барна.

 

Для сільської медицини – 179 млн грн

 

Предметом особливої уваги під час засідання ради регіонального розвитку була сільська медицина, на яку вже спрямовано близько 179 мільйонів гривень. Ці кошти передбачені на будівництво 19 нових амбулаторій, придбання 134-х автомобілів для сімейних лікарів та покращення матеріально-технічної бази.

 

6,3 млрд грн – на розвиток сільського господарства

Також присутні обговорили питання створення кооперативного руху на селі, позаяк держава скеровує майже 6,3 млрд грн на розвиток сільського господарства в Україні. З цих коштів 4,2 млрд грн заплановано спрямувати на розвиток тваринництва. Бо там, де є тваринництво, вважає голова ОДА, є робочі місця і потреба в людях.

«Сьогодні ми оцінюємо роботу й органів державної влади, й підприємств не за кількістю оброблюваної землі, а за кількістю залучених до роботи людей», – зауважив Степан Барна.

Щодо розвитку кооперативного руху, то в області є багато позитивних прикладів, коли люди об’єдналися та сформували ягідні,  молочарські кооперативи і почали на цьому заробляти.

«Для нас важливо створити умови для реалізації сировини, яку виробляють кооперативи, бо потреба є нагальна. У цьому напрямку будемо напрацьовувати ефективність використання землі, яку передали об’єднаним громадам. Адже дуже важливо, щоб ці земельні ділянки використовували ефективно й підготували для створення виробничих потужностей, майданчиків для індустріальних парків, кооперативів та тваринницьких комплексів. Над цим працюємо й рекомендуємо робити це громадам», – підсумував очільник Тернопільщини.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*