gazpostach

Степан БАРНА: «На Тернопільщині розпочали будівництво 14 сільських амбулаторій»Йдеться про масштабне спорудження  в Україні перших 517 нових сільських амбулаторій моно- та групової практики. Головна ціль ініціативи Президента України Петра Порошенка «Доступна медицина» у сільській місцевості – якість і доступність первинної медичної допомоги для 14 млн сільських жителів країни. Про це, а також про стан реалізації, кінцеву мету, темпи впровадження в регіонах і хендбук з упровадження телемедицини – під час селекторної наради з представниками регіонів під головуванням віце-прем’єр-міністра України Геннадія Зубка.

«Тернопільщина також активно включилася у цей процес, – повідомив голова ТОДА Степан Барна. – Вже надійшла інформація про початок будівельних робіт 14 амбулаторій. Загалом в нашій області їх має бути 19. Ще у 80-ти амбулаторіях загальної практики – сімейної медицини проведуть реконструкцію та капітальний ремонт. На це, а також на придбання 134-х автомобілів для сімейних лікарів і медичного обладнання наша область отримала 222 млн грн з державного бюджету».

Загалом, як повідомив очільник області, первинну медико-санітарну допомогу на Тернопіллі надають 24 центри первинної медико-санітарної допомоги, 215 амбулаторій загальної практики – сімейної медицини та 734 фельдшерсько-акушерських та фельдшерських пунктів.

Кінцева мета реформи сільської медицини – зниження смертності за трьома найпоширенішими нозологіями: серцево-судинні захворювання, бронхіальна астма та цукровий діабет, наголошує Степан Барна.

«Саме тому основне завдання сільської медицини – здійснювати вчасну профілактику та діагностику. А сімейного лікаря – надавати фахову консультацію, що означатиме абсолютно нову якість первинної медицини на селі. Це також підтверджує основна теза відновлення сільської медицини – «допомога поруч», – зазначив голова облдержадміністрації.

Утім, не лише на відновлення сільської медицини отримує кошти область. Протягом 2015-2018 рр., завдяки державній політиці та Президенту України Петру Порошенку, реалізовано за кошти ДФРР та місцевих бюджетів 29 проектів на суму понад 117 млн грн. Також за чотири роки для медичних установ області придбали медичне обладнання на суму 69 млн грн. А на проект «Доступні ліки»  у 2017-2018 рр. Тернопільщина отримала понад 46 млн грн.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*