Про роботу установ пенітенціарної служби області йшлося на виїзній нараді на базі Збаразької виправної колонії управління ДПтС України в Тернопільській області (№63).
Основним питанням для обговорення була державна підтримка підприємств установ пенітенціарної служби області, залучення їх до виконання державних замовлень, цільових програм та створення нових робочих місць для засуджених.
“Для нас головне – підтримка місцевого виробника. Підприємства, які працюють у колоніях області, сплачують податки в місцеві бюджети, дають роботу засудженим. Тут дуже важливим моментом є соціалізація, адже є багато випадків коли саме завдяки роботі людина розкриває нові таланти і знаходить своє місце в житті. Вражає різноманіття продукції, яку виготовляють засуджені, а також її висока якість. Тому я заохочую всіх підтримувати своє, рідне, популяризувати вироби підприємств на базі колоній”, – зазначив Степан Барна.
Начальник управління ДПтС України в Тернопільській області полковник внутрішньої служби Андрій Шацький зауважив, що виробничо-господарська діяльність підприємств пенітенціарної служби Тернопільської області займає важливе місце у життєзабезпеченні установ виконання покарань і є невід’ємною частиною економічного спектра області. А вироби підприємств та майстерень добре відомі споживачам і користуються попитом у населення області та за її межами.
Також учасники заходу відвідали виставку продукції, яка виготовляється на підприємствах установ пенітенціарної служби області.
До речі, на виробничих потужностях підприємств щорічно виготовляється товарної продукції на суму понад 5 млн. грн. Галузевими напрямками виробництва є швейне, металообробне, деревообробне, будівельне виробництво та виготовлення товарів широкого вжитку. Так, державне підприємство Збаразької виправної колонії (№ 63) виготовляє і надає послуги промислового характеру з пошиття форменого одягу, костюмів і комбінезонів робочих, халатів, підшлемників, сигнальних жилетів, одягу утепленого, камуфльованого, медичного, спецодягу, постільної білизни, рушників, скатертин столових, рукавиць робочих різних видів та іншої швейної продукції. Пошиття здійснюється як з власної сировини, так і з сировини замовника.
Серед основних напрямків діяльності підприємства Копичинської виправної колонії (№112) є металообробка, деревообробка, каменепереробка, виробництво бетонних виробів, налагоджено виробництво якісних, естетичних, доступних за ціною виробів, які можуть встановлюватися на дитячих та спортивних майданчиках, у садах, парках та скверах, біля житлових будинків. Це також вироби для спортивних майданчиків, лавки ковані, гойдалки, альтанки металеві та дерев`яні, столи з лавками, мангали, ящики для сміття, кована огорожа, гаражні ворота тощо.
Майстерня Чортківської установи виконання покарань (№26) виготовляє на замовлення вироби з натуральної деревини. Продукція підприємства якісна, конкурентоспроможна і неодноразово відзначалася дипломами на регіональних і всеукраїнських виставках.
Участь у нараді взяли також керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, районних державних адміністрацій, Бережанської, Кременецької, Чортківської і Тернопільської міських рад, територіальних об’єднаних громад, а також керівництво управління ДПтС України в Тернопільській області, начальники виправних колоній, директори державних підприємств установ виконання покарань тощо.