Повідомити новину

Поширити:

Виставкова зала «Мистецька палітра» понад 20 років згуртовує таланти в обласній бібліотеці для молоді. 
За словами ведучої свята Ірини Берези, 50 картин молодих талановитих митців вражають польотом фантазії, яскравою гамою. Тут представлено графіку, живопис, роботи декоративно-прикладного мистецтва, які є частиною творчого надбання відділення «Дизайн», де не лише грунтовно вивчають сучасні комп’ютерні програми, дизайн-проекти інтер’єру, ландшафту, а й приділяють велику увагу образотворчому мистецтву.
Особливо цікавими серед експонатів є картини «Весна прийшла», «Яблуневий Спас», графіка із зображенням вуличок, двориків, площ Тернополя, набережної ставу, витинанка «Лісова пісня»,  розміром 120х80см.
“Директор кооперативного торговельно-економічного коледжу Василь Миколайович Мулярчук з повагою ставиться як до викладачів, так і студентів нашого навчального закладу, – розповіла викладач, голова циклової комісії дизайну Оксана Поберейко. – Але з особливим трепетом він сприймає творчу працю колективу відділення «Дизайн» і завжди заохочує студентів і викладачів до творчих звітів”.
У кооперативному коледжі, що розташований на вулиці Руська, жителі та гості обласного центру можуть оглянути постійно діючу виставку творчих робіт студентів та випускників відділення «Дизайн», куточок пам’яті Назара Войтовича, взяти участь у різнопланових тематичних майстер-класах.
На відкриття творчої виставки робіт студентів-дизайнерів ТКТЕК в обласну бібліотеку для молоді завітали його випускники. Зокрема Юлія Ткачук, нині викладач Галицького коледжу ім. В. Чорновола, яка  після закінчення навчання в кооперативному вступила на 3-й курс факультету мистецтв Тернопільського педуніверситету та з відзнакою завершила навчання у магістратурі. Також виступила керівник дизайн-студії «Арт-Лайн» Тетяна Білоус, яка співпрацює з рідним навчальним закладом, запрошуючи на практику та подальше працевлаштування студентів коледжу, з повагою ставиться до молодих талановитих випускників, котрі готові творити, експериментувати і розвиватися.
На святі виступила випускниця відділення «Дизайн» Ірина Шуст, яка організувала художню студію «Синя пташка». Назвала її на честь твору з однойменною назвою, де двоє дітей шукали пташку щастя, а вона була у них вдома. Вона зауважила: «Творчі люди мають гуртуватися, зустрічатися, спілкуватися, отримувати від цього позитив і натхнення. Нині мистецтво стало комерцією. А це не прийнятно, адже креативність і оригінальність творчих людей завжди матиме своїх поціновувачів, тому вони мають бути вільними у своїх творіннях,  їм необхідний відповідний простір для саморозвитку і самовираження».
Погодилися з цією думкою і найбільш шановані гості заходу – члени Спілки художників України Володимир Якубовський та Євген Удін. За словами пана Володимира, раніше слово “дизайн” рідко вживали, як правило, студенти ставали художниками-оформлювачами, хтось вибирав суто творчу стезю. Нині є велика потреба у дизайнерах. Звичайно, на допомогу прийшли комп’ютери, але машина є машина, а найвище надбання – творити рукою і серцем. Заслужений художник України Євген Удін закликав студентів брати участь у пленерах, які він з однодумцями регулярно проводить. Кандидат мистецтвознавства Світлана Вольська запросила цьогорічних випускників до факультету мистецтв педуніверситету для продовження навчання.
Найбільше, а це сім робіт, представила четвертокурсниця кооперативного торговельно-економічного коледжу Соломія Ракуш з Білої Тернопільського району. Також разом зі студентами свої картини презентували викладачі відділення «Дизайн» Оксана Поберейко та Ростислав Липка.
Галина ВАНДЗЕЛЯК
На фото: Соломія Ракуш; учасники відкриття виставки