На пресконференції, що відбулася минулого тижня, прокурор області Петро Бойко у переліку вагомих результатів прокурорської діяльності згадав про колишню залізничну лікарню. Величезне приміщення (понад 3 тисячі квадратних метрів) місто ледь не втратило, причому за сміховинну ціну. Оборудка стала каменем спотикання між міською управою і прокуратурою – Тернопільська мерія досі не визнає, що спроба приватизації була, м’яко кажучи, не вигідна місту.
За словами Петра Бойка, приміщення лікарні вартує понад 30 мільйонів гривень. «Власність громади шляхом підробки документів про нібито проведення невід’ємних покращень на 4,5 млн грн хотіли незаконно приватизувати, причому за вартістю, яка у сім разів занижена. Хоча ми побачили, що й на ті 4,5 млн грн робіт не виконали», – зауважив прокурор.
Він також повідомив про двох підозрюваних у справі, щоправда, не уточнив, хто вони такі. Й про те, що будівля під арештом, її планують передати Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаних від корупційних та інших злочинів.
Цікаво, що спроба передати будівлю потерпіла фіаско у суді. Про це редакції стало відомо з ухвали Тернопільського міськрайонного суду, а також – про деталі оборудки. Зокрема, із тексту ухвали, яка у вільному доступі, відомо, що кримінальне провадження заведено у листопаді минулого року. Йдеться про будівлю загальною площею 3151,8 кв. м – це лікарня, склад, пральня, котельня, гараж.
Відповідно до договорів оренди від квітня та червня 2017 року, міська рада передала будівлю ТОВ «Бонус Медікус». А у вересні цього ж року рішенням виконавчого комітету Тернопільської міської ради дозволено цьому товариству провести реконструкцію орендованих приміщень – для створення профілакторію санаторного напрямку.
У червні 2019 року на підставі рішення виконкому Тернопільської міської ради затверджено вартість здійснених невід’ємних поліпшень орендованого комунального майна ТОВ «Бонус Медікус» на загальну суму 4066780 гривень. Надалі на підставі рішення сесії Тернопільської міської ради будівлю внесено у перелік об`єктів, що підлягають приватизації, та затверджено до приватизації шляхом викупу орендарем. В подальшому це дало б змогу ТОВ «Бонус Медікус» отримати першочергове право на викуп вказаного майна за вартістю на 4066780 гривень меншою, враховуючи здійснені невід’ємні покращення.
Слідство вважає, що невід’ємні покращення, м’яко кажучи, дуже перебільшені. Будівельно-технічною експертизою від 01.04.2020 встановлено, що жодних робіт підрядником не виконано, окрім робіт з демонтажу дверних коробок в кам`яних стінах з відбиванням штукатурки в укосах, і, відповідно, обсяг та вартість фактично виконаних робіт на об`єкті «Реконструкція з реставрацією та пристосуванням Тернопільського міського лікувально-діагностичного центру під профілакторій санаторного типу на вул. І Франка, 3 в м. Тернополі (невід`ємне покращення)» не відповідають обсягам та вартості, зазначеним в акті приймання виконаних будівельних робіт на ймовірну загальну суму 4 066 338,51 гривень.
У липні 2020 року колишньому керівнику ТОВ «Бонус Медікус» повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу – у закінченому замаху на приватизацію нежитлових приміщень загальною площею 3151,8 кв. м шляхом використання підроблених приватизаційних документів у великих розмірах, вчиненого групою осіб за попередньою змовою, та у видачі службовою особою завідомо неправдивого акту приймання виконаних будівельних робіт.
Окрім цього, у рамках кримінального провадження повідомлено про підозру ще одній особі – відповідальній, на замовлення товариства з обмеженою відповідальністю «Бонус Медікус» за здійснення технічного нагляду на об`єкті «Реконструкція з реставрацією та пристосуванням Тернопільського міського лікувально-діагностичного центру під профілакторій санаторного типу на вул. І Франка,3 в м. Тернополі (невід`ємне покращення)». Її підозрюють у видачі завідомо підроблених документів, які посвідчують певні факти, що надають певні права.
22 липня у Тернопільському міськрайонному суді розглядали клопотання слідчого про передачу в управління майна, на яке накладено арешт у кримінальному провадженні, а саме будівлі колишньої залізничної лікарні, Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.
Чому саме агентству? Відповідно до Кримінально-процесуального кодексу, речові докази вартістю понад 200 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, якщо це можливо без шкоди для кримінального провадження, передаються за письмовою згодою власника, а в разі її відсутності, за рішенням слідчого судді, суду – Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, для здійснення заходів з управління ними з метою забезпечення їх збереження або збереження їхньої економічної вартості.
І міська управа, і товариство заперечили проти задоволення цього клопотання. Представник міської ради апелював, що слідчий попередньо не звертався за згодою до міської ради, що мав би зробити відповідно до законодавства. Відтак суд не задовольнив клопотання.
Ольга КУШНЕРИК