Повідомити новину

Поширити:

1903Третій четвер травня, а отже відзначаємо День вишиванки. Свято щорічне. Цього дня кожен українець вважає за належне одягти вишиванку на роботу, в університет, чи школу.
Коли саме зародилась традиція вишивати візерунки на одязі – достеменно не відомо. Вишиті орнаменти досліджують не одне століття. Науковці переконують: кожен символ має своє потаємне значення та слугує містичним оберегом власнику.
Сюди в цей пантеон знаків геометричних, архаїчних можем віднести також С-подібний мотив, або спіраль. Також сюди можна віднести і мотиви хрестів різної модифікації. Ну і найбільш такий магічний – це мотив свастика з продовженням з загнутими кінцями, є вправо, є вліво, залежно від регіону – вони всі знаки присутні в українській вишивці,
— розповіла етнограф Людмила.
Вона добре знається на вишивці. По одному лиш набору стібків та хрестиків можe з легкістю визначити, з якого регіону сорочка, бідним чи заможним був її власник та про яку долю мріяв. Каже, не згасає інтерес до народного одягу і сьогодні.
Зі своїми стилізованими вишиванками дизайнер Оксана Караванська здобула світову славу. Нерідко місяцями вишукує старовинні сорочки, аби дати їм нове життя. У її майстерні є вишиті сорочки, доречні не тільки на подіумі та урочистостях, а й у повсякденному житті.
Українські народні мотиви можна помітити в колекціях десятка світових модельєрів. Жан-Поль Готьє, Гальяно, модний дім Валентіно – усі вони черпали натхнення в українських вишивальних традиціях. Втім не варто вважати що вишита сорочка – це якась розкіш. За бажання завжди можна знайти вишиванку собі по кишені, яка на довгі роки стане надійним оберегом.