І з нового навчального року, з огляду на один із останніх указів Глави держави, потреби у ній не буде. Адже В. Зеленський визнав таким, що втратив чинність, президентський указ від 1996 року про шкільну форму. Згідно з документом, форма мала бути обов’язковою «для учнів середніх закладів освіти всіх типів».
Ще 15 квітня на сайті Президента зареєстрували петицію, в якій батьки вимагали скасувати президентський указ про обов’язкову шкільну форму, а також Постанову Кабінету Міністрів від 22 серпня 1996 року «Про запровадження шкільної форми для учнів середніх закладів освіти».
«На наш погляд, зміст цих нормативних документів 1996 року є дискримінаційним, порушує права дітей і батьків. Указ Президента Л. Кучми ухвалено з метою забезпечення дітей недорогою шкільною формою, а соціально незахищені категорії населення мали отримувати її безкоштовно. Цього не відбувається. Нині шкільна форма настільки дорого коштує, що це суттєво позначається на бюджеті родин, які мають дітей шкільного віку. А указ Президента дає право окремим авторитарним керівникам шкіл вимагати від батьків придбання форми певного зразка, нерідко за завищеними цінами», – мовилося у тексті петиції.
Після того, як очільник держави Володимир Зеленський скасував указ про обов’язковість носіння шкільної форми, думки українців розділилися.
Отож, шкільна форма дисциплінує чи позбавляє індивідуальності? До чого призведе скасування шкільної форми?
Оксана Мельник, тернополянка: «Я вважаю, що це правильний указ. Шкільна форма коштує недешево. Не всі батьки можуть заплатити за неї такі кошти. Дехто одягає дітей у речі з дорогих магазинів, з ринку, а хтось купує одяг і на гуманітарці».
Віра Синютка, Збаразький район: «Мені дуже подобалося, що в окремих школах було запроваджено правило носити шкільну форму. В нашій школі діти її не вдягали, і вчителі цього не вимагали. Але в мене – два хлопчики і дві дівчинки, і всі – школярі. Я могла б давати їм носити форму по черзі, звісно ж, хлопцям – їхню, дівчаткам – їхню. І в класі не було б різниці між дітьми – всі в однаковому одязі. А тепер не знати, у що тих дітей одягати, щоб не були білими воронами поміж інших».
Степан Янчук, Козівський район: “Більше в державі нема проблем, як наприкінці навчального року скасовувати указ про обов’язковість шкільної форми. І так, хто хотів, купував дітям шкільну форму, а хто не хотів – не купував”.