Днями Тернопіль відвідав знаний волонтер, громадський активіст Сергій Притула. Голова великого благодійного фонду приїхав, щоб відзвітувати про роботу, зустрітися з активними тернополянами, та насамперед – поговорити з молоддю.
У Західноукраїнському національному університеті мав довгу розмову зі студентами. На зустріч з волонтером прийшло чимало молодих активних людей. Найперше молодь йшла, щоб побачити знаменитість, послухати цікаві історії з життя. А зрештою почула наступне.
«Втішного я вам скажу мало. Часи будуть тяжкі. В країні вже величезна демографічна криза. Багато людей виїхали і не повернуться. На ваші плечі ляже великий тягар. Вам кажуть, що ви – наше майбутнє. Ні! Ви – наше теперішнє. Ви ті, хто не покинув країну, і я вам за це вельми вдячний. Тож одне із ключових завдань нашої зустрічі, мій основний посил – не виїжджайте! Добре вчіться. В нас має бути країна розумних людей. Сотні тисяч синів і доньок дають вам можливість вчитися. Не знехтуйте цим! Вчіть англійську мову, адже на нас чекає плідне співробітництво з усім світом. А ще працюйте, не чекайте на потім. Будьте максимально активними та не бійтеся робити помилки», – зазначив Притула.
Волонтер заявив, що студентство, насправді, має великий вплив на суспільство. Багато революцій, змін в країні запроваджувала саме молодь.
«Я з теплотою згадаю свої студентські роки. Ви знаєте, що я є випускником вашого університету. Тому дуже хочу, щоб мій рідний виш долучився до волонтерських акцій, які діють в країні. Повірте, разом ви гори перевернете. Не треба допускати, щоб було звикання чи байдужість. Дуже помилково думати: «Я один не можу нічого змінити, нічим допомогти». Можна! Можна донатити одному чи в гурті, поширювати важливі новини, плести сітки, стати донорами крові тощо», – заявив Притула.
Під час зустрічі молодь піднімала низку важливих питань. Говорили про податки, останні скандали і конфлікти в країні. Чимало студентів запитували Притулу і про його ставлення до мовного питання.
«Скажіть на милість, як я можу ставити претензії до військового, який захищає мою країну, мою родину, моїх дітей і при цьому розмовляє не українською? Переконаний, що не можна змушувати, згодом так чи інакше всі перейдуть на українську. Можу вам навести власний приклад. Як ви знаєте, моя дружина – з Донецька. Певна річ, там розмовляли лише російською. Переїхавши в Київ, вона оселилася у комфортному, знову ж таки, російськомовному середовищі. Коли ж ми познайомилися, вона спершу теж спілкувалася цією мовою. Однак з часом все змінилося. Сьогодні вся моя сім’я розмовляє українською», – розповів Сергій Дмитрович.
Притула закликав молодь читати, багато читати і лише те, що розвиває, а ще – не лінуватися думати й аналізувати отриману інформацію. Ну і, певна річ, закликав донатити.
Зрештою перейшли до питань фонду. Волонтер розповів, що з 24 лютого 2022 року по 23 жовтня 2023 року фонд зібрав понад шість мільярдів гривень. Закупив і передав на фронт чимало різноманітної техніки, броні, засобів зв’язку, тактичної медицини тощо.
«Не знаю жодного фонду в країні, хто би зміг притарабанити на фронт 200 броньовиків”, – зазначив волонтер.
Наприкінці розмови Притула вкотре наголосив, що найбільша сила України – в єдності. Це саме те, по чому намагається бити ворог. І ми не маємо права втратити оцю єдність. До слова, «Непереможні, коли об’єднані» – це девіз благодійного фонду Сергія Притула.
Зоряна ДЕРКАЧ