Повідомити новину

Поширити:

FJ1A3808У 2016 році одразу дві лікарні Збаразького району потрапляють під так звану реорганізацію. Йдеться про медзаклади у селах Максимівка та Вишнівець. У останньому на утримання лікарні не вистачило 1 млн. 300 тис. грн.
Лікарі та пацієнти обуренні, мовляв, якщо сьогодні закриють гінекологічне та пологове відділення, то завтра – всю лікарню.
Реорганізація лікарні – вимушене рішення
Головний лікар Вишнівецької районної комунальної лікарні Сергій Стецюк вже ознайомив працівників із наказом «Про реорганізацію». Згідно з документом, в лікарні скоротять ліжко-місця і звільнять кілька десятків медпрацівників.
«Наш район недофінансований на 5 млн. грн., у тому числі на утримання лікарні не вистачає 1 млн. 300 тис. грн. Тому ми йдемо на вимушені кроки і, попри обмежене фінансування, намагаємося налагодити роботу медзакладу, – розповідає пан С.Стецюк. – Я погоджуюся, що реорганізація потрібна. Адже частину травматологічно-реабілітаційних ліжок гінекологічного і пологового відділення не використовують. Але, на мою думку, реорганізація – це не тільки економія коштів, а й збільшення фінансування на оснащення лікарні».
Головлікар розуміє, що реорганізація спричинить хвилю обурення у медпрацівників. Але в іншому випадку вони залишаться без зарплати.
«І лікарі, і пацієнти незадоволені таким розвитком подій. Проте ми вже маємо заборгованість із заробітної плати за лютий, а також 130 тис. грн. боргу за газ».
Пацієнти опиняться за бортом
Медпрацівники Вишнівецької лікарні вважають, що реорганізація  призведе до безробіття, невчасного надання меддопомоги і підвищення смертності у навколишніх селах, адже до найближчого медичного закладу – понад 30 км.
«Я вже 50 років працюю у лікарні, яка колись була базою медуніверситету. Сюди приїжджали студенти на практику, і навіть пацієнти з сусідніх областей. Нині важливо, що лікарня обслуговує віддалені села. Погодьтеся, взимку породіллі не зможуть доїхати до Тернополя, зважаючи на стан тутешніх доріг», – зауважила операційна медсестра Анна Кармелюк.
«Через закриття гінекологічного відділення – жінки почнуть народжувати вдома, що дуже ризиковано як для матері, так і для немовляти», – каже лікар Алла Рудик.
Чутки про закриття лікарні – політичне замовлення
У департаменті охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації запевняють, що лікарню не закриватимуть, але окремі служби потребують оптимізації.
«Не розумію, звідки взялися чутки щодо закриття лікарні. Вважаю, що це – політичне замовлення. Адже у планах – створення Вишнівецької громади, а вона не зможе повноцінно існувати без лікарні.
Щодо окремих служб – зміни потрібні. Необхідно навчитися дивитися правді в очі: якщо у відділенні, розрахованому на 20 ліжко-місць, лежить двоє пацієнтів, то  доцільно його реорганізувати», – зазначає директор департаменту Володимир Богайчук.
Щоб гінекологічне та пологове відділення функціонували, згідно з вимогами Міністерства охорони здоров’я, їх потрібно обладнати цілодобовим постом анестезіологів.
«Породілля після пологів повинна отримати належний догляд. У Вишнівецькій лікарні таких умов немає. Тому сьогодні перед головним лікарем стоїть завдання – створити умови для породіль, а для цього потрібно організувати цілодобовий пост, або ж створити акушерсько-гінекологічну бригаду, яка буде приймати пологи, а породіль з патологіями направлятимуть до обласного центру.  Адже, перш за все, ми повинні дбати про здоров’я пацієнтів», – підсумовує Володимир Богайчук.
Додамо, що за збереження Вишнівецької лікарні виступив голова обласної ради Віктор Овчарук. Його позиція однозначна: «Вишнівецьку лікарню потрібно зберегти. Коштів селищного бюджету, та й районного, на це не вистачить. Вихід один – працювати над створенням об’єднаної громади, що дасть можливість вирішувати й інші проблеми».
Тим часом медпрацівники і місцеві жителі попередили: аби лікарня функціонувала – готові до масових акцій протесту. Кілька днів тому вони вже перекривали міжнародну трасу. І це – тільки початок, заявляють люди.

Теги: лікарня