Повідомити новину

Поширити:

Здавалося б, незначна помилка у документі (у написанні прізвища) призвела до до великих проблем для старшої жінки з Чортківського району. У 2002 році сільська рада видала пенсіонерці акт на право приватної власності на землю, яким підтверджено право власності на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Однак у рішенні сільської ради та державному акті на землю було допущено помилку у написанні прізвища.
Відтак написана неправильно одна буква у прізвищі завадила пенсіонерці користуватися належною їй земельною ділянкою. Чинним законодавством не передбачено можливості виправлення помилок або внесення змін до державного акту на право приватної власності на земельну ділянку, тому для вирішення проблеми слід звертатися до суду.
Збирати докази, звертатися до суду для бабусі  було непосильним. Тому вона прийшла за порадою до Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Тут для захисту її інтересів у суді призначили адвоката Марію Дейнюк. Остання склала заяву в порядку окремого провадження – про встановлення факту належності правовстановлюючого документу – державного акту на право приватної власності на землю, та направила до Борщівського районного суду.
За результатом розгляду справи суд встановив факт належності позивачці правовстановлюючого документу – державного акту на право приватної власності на землю.
У Чортківському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги пояснюють, що помилки у землевпорядних документах, у тому числі в державних актах, які видавалися громадянам та юридичним особам у різний час, поділяються на технічні та орфографічні. Технічні помилки стосуються неправильно визначеної площі земельної ділянки, її конфігурації тощо. Орфографічними є помилки, допущені у написанні прізвища, ім’я, по батькові громадянина, назві населеного пункту, вулиці тощо. Можливість виправлення орфографічних помилок до 2013 року була пов’язана з видачею нових державних актів взамін тих, що містили помилки. А з 1 січня 2013 року, згідно з чинним законодавством, державні акти не видаються, а отримати новий акт взамін того, в якому міститься помилка, неможливо. Крім того, за весь час видачі державних актів на право власності та на право постійного користування землею заборонялося робити виправлення або помарки, оскільки такий акт вважався б зіпсованим.
Відповідно до Цивільного процесуального кодексу України, суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім’ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним в свідоцтві про народження або в паспорті.