Напередодні Дня працівників освіти хочу звернутися до вельмишановних педагогів, дорогих учителів і привітати їх із професійним святом! Я спеціально обрав подвійне звернення до такого поважного товариства – педагоги і вчителі. Перше – то шанобливо-офіційне, а друге – таке рідне, добре, вічне…
Саме такою є ваша професія. Ваша місія у цьому світі – бути рідними, добрими і для кожного вихованця на все життя – мудрими вчителями.
З давніх-давен професія вчителя була у пошані тих суспільств, які прагнули стати цивілізованими, розвинутими, сильними…
У Стародавньому Римі вчитель був державним службовцем, на посаду його призначав сам імператор зі складу чиновників, які добре знали науки, володіли іноземними мовами, були знайомі з культурою інших народів…
Після хрещення Київської Руси-України князь Володимир активно розпочинає спорудження у своїй державі шкіл. Перекази засвідчують, що в тогочасній Київській державі була найбільша кількість населення, порівняно з іншими народами Європи, які володіли грамотою, особливо серед жіноцтва…
У щорічних зверненнях до нації американські президенти закликають молодь вибирати професію вчителя, як найпрестижнішу та найнеобхіднішу для американського найуспішнішого у світі суспільства…
Сьогодні ми на всіх рівнях державного управління активно переосмислюємо роль вчителя, школи, профтехучилища, вищої школи у становленні та розвитку Української держави, її перспектив та майбутнього…
І це добре, бо саме із цього переосмислення народилася Концепція докорінного реформування освітньої галузі нашої держави – «Нова українська школа», в основі якої закладено такі фундаментальні принципи, як цінність дитинства; презумпція талановитості; радість пізнання; здоров’я та безпека дітей; формування свідомих, суспільно активних громадян, здатних забезпечити економічне зростання та культурний розвиток своєї держави.
Водночас, хочу справедливо відзначити той незаперечний факт, що в нашій області у переважній більшості педагогічні колективи вже зараз – в дореформених умовах – гідно і з честю виконують свої функції та обов’язки.
Про це, зокрема, переконливо засвідчують показники щорічного ЗНО, за результатами якого наші школярі-випускники впродовж останніх років належать до трійки найкращих у державі. Про це засвідчують і перемоги наших старшокласників у предметних всеукраїнських олімпіадах; їх успішна участь у міжнародних наукових конкурсах та творчих змаганнях.
Випускники наших загальноосвітніх шкіл та профтехучилищ долають найвищі конкурсні бар’єри і стають студентами найпрестижніших вишів України та багатьох країн Європи.
За всім цим – невтомна, наполеглива, щоденна праця нашого вчительства, за що прошу прийняти найщирішу вдячність від влади та усієї громади Тернопільщини.
При нагоді вважаю за обов’язок поінформувати, що впродовж останніх двох років держава та область вкладають в розвиток освітньої галузі, зокрема нашого краю, небачені досі фінансові та матеріальні ресурси.
На реалізацію інвестиційних проектів з реконструкції та енергозбереження шкільних приміщень; на зміцнення матеріально-технічної бази навчальних закладів; на придбання персональних комп’ютерів і техніки, шкільних автобусів, дидактичних матеріалів тощо цього року з державного та місцевих бюджетів буде використано понад 200 млн грн.
Переконаний, ці позитивні процеси будуть продовжуватися та поглиблюватися за будь-яких умов та ситуацій…
Ще раз вітаю всіх педагогів області з професійним святом. Щастя, здоров’я, добра та благополуччя вам і вашим родинам. Радості та задоволення від праці на благородній ниві творення майбутнього нашої держави.
Степан БАРНА,
голова ОДА