Повідомити новину

Поширити:

На Тернопіллі найнижча зарплата. За статистичними даними, вона становить 4 641 грн. за місяць.
Найвищу зарплату отримують у Києві – 9292 грн. У Донецькій області – 6503 грн.
Щодо виплати орендної плати селянам, то на початок нинішнього року в Україні укладено 4,8 мільйона договорів оренди земельної частки (паю). Більшість із них (2,2 млн.) укладено терміном на 8-10 років.
Як свідчить статистика, Тернопільська область належить до трійки регіонів, де найнижча орендна плата за користування сільськогосподарськими землями. Зокрема, на Тернопільщині вартість оренди сільськогосподарських земель становить 672,3 грн. за гектар.
У середньому в Україні громадяни-власники паїв торік отримали 1093,4 гривні за гектар. На 1 січня 2016 року цей показник був меншим – 862 гривні за гектар.
Найвища орендна плата у Полтавській (2243,2 грн./га), Черкаській (2115,5 грн./га) та Харківській (1603 грн./га) областях.
Найдешевше користування землею у Київській (533,4 грн./га), Закарпатській (596 грн./га) та в Тернопільській (672,3 грн./га) областях.
За словами першого заступника міністра аграрної політики та продовольства Максима Мартинюка, повідомляє прес-служба Держгеокадастру, середня вартість оренди cільгоспземель зросла майже на 30%. Це непоганий показник динаміки, однак в абсолютних цифрах вартість оренди все ще залишається критично низькою та не відповідає доданій вартості, яку генерує земля України.
Середня вартість оренди значно зросла після запровадження практики передачі ділянок у користування через механізм аукціонів. Так, середня орендна плата переданих на конкурентних засадах ділянок земель сільськогосподарського призначення державної власності на 1 січня 2017 становила 2249,8 гривні за гектар.
Упродовж останнього року державні землі здавали в оренду майже вдвічі дорожче, ніж приватні. Це абсолютно нетипове для держсектору перевищення пояснюється впровадженням загальної практики передачі земель в користування виключно на відкритих земельних торгах.
Особливу увагу слід зосередити і на питанні щодо надання земельних ділянок учасникам АТО. Так, сім’ям військовослужбовців, що загинули у ході антитерористичної операції, на Тернопіллі видано 96 дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок на загальну площу 70,3 га та затверджено 40 проектів землеустрою площею 32,7 га, решта перебувають на опрацюванні. Цю роботу буде продовжено. На контролі у фахівців-земельників також має бути питання справедливої оплати за користування паями, що перебувають в оренді.
Галина ВАНДЗЕЛЯК