gazpostach

Нові зірки на “Алеї зірок”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Одну зірку присвятять 150-річчю заснування товариства “Просвіта” імені Тараса Шевченка. Дві,  персональні, – на честь архівіста Богдана Хаварівського та актора театру В’ячеслава Хім’яка.
Відкриття нових зірок заплановане на час урочистостей з нагоди Дня міста.

Також тернополяни пропонують встановити в місті пам’ятник Герою України Левку Лук’яненку.

Відповідну петицію подали на сайт Тернопільської міської ради: 7 липня 2018 року помер справжній батько незалежності України, вчитель боротьби за свободу – Лук’яненко Левко Григорович. Цей український дисидент, політичний і громадський діяч, колишній політв’язень залишив вагомий слід в історії України.
За антирадянську діяльність та прагнення до незалежності України Левка Лук’яненка на початку 60-х років минулого століття засудили до смертної кари, яку потім замінили на багаторічне ув’язнення. Загалом у радянських таборах Лук’яненко провів понад 25 років. До 90-ліття не дожив лише місяць.

 

«У 2012 році в місті Глиняни було відкрито пам’ятну дошку Левку Лук’яненку на будівлі міської ради, проте, на мою думку,  ця непересічна особистість заслуговує на особливу повагу, а саме – встановлення пам’ятника в Тернополі. Нагадаємо, що у 2008 році Левко Лук’яненко отримав звання “Почесного громадянин міста Тернополя”.

Отже, до 28-річниці проголошення Акта незалежності України, автором якого і є Левко Григорович, пропоную підтримати петицію “Про встановлення пам’ятника Герою України Левку Григоровичу Лук’яненку у м.Тернопіль», – зазначає автор петиції Наталія Станько.

Щоб петицію розглянули у міській раді – за 30 днів вона має зібрати 300 підписів.

 Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*