Повідомити новину

Поширити:

На переконання уряду, через завищені соціальні нормативи, які не відповідали реальному рівню споживання і не стимулювати громадян до економії енергоресурсів, держава минулого опалювального сезону (2015-2016 роках) «переплатила» за субсидіями більш як 14,5 млрд. грн.
Оскільки соціальні нормативи, на які надається житлова субсидія, не відповідали реальній картині споживання тепла, газу та електроенергії, у зимовий період одержувачі субсидій часто відкривали кватирки у помешканнях, випускали зайве тепло, аби використати той обсяг енергоносіїв, на який їм призначалася субсидія.
При цьому вони пояснювали свої дії своєрідно: якщо не використати весь обсяг енергоресурсів під час опалювального сезону, то на наступний період субсидію не дадуть або зменшать її розмір. Звідси і виник міф про те, що необхідно використовувати в повному обсязі газ, воду та інші комунальні послуги, на які призначено житлову субсидію, інакше її перестануть надавати.
Щоб виправити ситуацію, впровадити стимули до ощадливого споживання енергоресурсів, Кабінет Міністрів України наблизив соціальні норми до фактичного споживання енергоносіїв.
Згідно з рішенням уряду, з 1 травня 2017 року в Україні діятимуть такі соціальні нормативи:

  • теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) абонентами, житлові будинки яких обладнані будинковими та/або квартирними приладами обліку, – 0,0431 Гкал на 1 кв. м опалюваної площі на місяць в опалювальний період;
  • електричної енергії для індивідуального опалення – 51 кВт/год. на 1 кв. м опалювальної площі на місяць в опалювальний період;
  • природного газу для індивідуального опалення – 5,0 куб. м на 1 кв. м опалювальної площі на місяць в опалювальний період.

Також уряд переглянув коригуючі коефіцієнти для розрахунку розміру витрат електричної енергії, природного газу та інших видів палива на потреби опалення у багатоповерхових будинках.
Це рішення уряду жодним чином не впливає на розмір уже призначених субсидій на цей опалювальний сезон (2016-2017 роки).