Правильне сусідство — основа професійного садівництва. Здається, немає нічого логічнішого, ніж садити овочі на звичному для них місці, вирощувати поруч з ними зелень, тощо. Однак, існують підводні камені, які можуть в корені змінити ситуацію, а ви навіть не будете про це здогадуватися. Зокрема, така історія цілком реальна з капустою.
Адже відсутність врожаю не стане для нас сюрпризом: у нас є можливість спостерігати за розвитком рослини і розуміти, що їй щось не вистачає. І причиною цьому може бути звичайна селера, пише Сенсація.
Справа в тому, що вона достатньо агресивний конкурент за поживні речовини у землі, і забирає все собі, не залишаючи ні краплі іншим овочам. А капуста якраз має потреба саме в тих елементах, в яких потребує і селера. Тому овочі залишається просто без необхідного ресурсу для розвитку. Що необхідно зробити? Для початку, одразу відсаджуємо селеру. Краще обрати її взагалі інше місце на городі, але мінімальна відстань між ними має бути 3 м.
Далі необхідно наситити землю корисними речовинами та елементами, щоб капуста мала можливість все ж таки дати урожай. Для цього можна придбати звичайні комплексні добрива, або ж внести трохи золи або азотного підживлення.
Також замість селери можна підібрати хороших сусідів, які будуть допомагати капусті розвиватися. Серед них агрономи виділяють чорнобривці та кріп. Чорнобривці відлякують метеликів-білянок, чия гусінь знищує листя. Кріп приваблює комах-запилювачів і покращує смак овоча.
Також не забувайте про необхідність постійно обробляти капусту від білокрилки. У літній період даний шкідник може перетворитися на справжню напасть, якщо вчасно не відреагувати на ознаки їх присутності.