gazpostach

На Тернопільщині відзначили 75-річчя ІІІ Надзвичайного Великого Збору ОУНУ День незалежності України  на теренах Тернопільщини відзначили знаменну історичну дату – 75-річчя ІІІ Надзвичайного Великого Збору ОУН. «Між цими подіями є глибокий зв’язок і тяглість відродження України як держави. 27 років тому проголошено довгоочікувану і вистраждану поколіннями незалежність. 75 років тому у ці серпневі дні  на Третьому Великому Зборі ОУН  прийнято засадничі програмні цілі розвитку і становлення України, демократичної, правової України», – на цьому наголосив голова обласної ради Віктор Овчарук під час урочистостей у селі Золота Слобода Козівського району, де відбувався Надвичайний Великий Збір ОУН 75 років тому.

«У своїх програмних цілях ОУН визначила, що боротиметься, аби кожен народ міг вільно жити у власній самостійній державі, вважатиме інтереси народу за свій найвищий обов’язок,  спрямовуватиме всі економічні ресурси та людську енергію на утворення нового державного справедливого соціального ладу, а також на економічну та культурну розбудову країни. Розвиток освіти, медицини, захист громадянських прав,  свобода слова та переконань, право на працю та відпочинок, сприяння розвитку культури національних меншин, справедлива соціальна політика – усе це та багато іншого закладено у програмі третього великого збору ОУН. Саме ці цілі та основи становлення  держави культивуються і сьогодні, – зазначив Віктор Овчарук. – Щоб побудувати саме таку державу, комфортну для життя, багату, правову та європейську, потрібно усім спільно,  задля досягнення мети,  докласти максимум зусиль та праці. Пам’ятаймо свою історію, пам’ятаймо наших Героїв,  дослухаймося до бажань та мрій усіх тих, хто прагнув незалежності  та, засукавши рукава, творімо нашу державу».

Очільник обласної ради  нагородив родини визначних учасників національно-визвольних змагань та учасників АТО.

У рамках відзначення ювілею відбулася наукова конференція, присвяченої 75-й річниці проведення ІІІ Надзвичайного Великого Збору ОУН, освячення криївки на хуторі Чарківських та пам’ятного знака на хуторі Фостяків, де розпочав роботу ІІІ Надзвичайний Великий Збір ОУН, а також  хати на хуторі Веснівка, де завершив свою роботу ІІІ Надзвичайний Великий Збір ОУН.

Під час урочистостей до 75-ої річниці проведення ІІІ Надзвичайного Великого Збору ОУН  у селі Золота Слобода Козівського району  відбулося урочисте погашення марки, присвяченої цій даті, спеціально виготовленим штемпелем. У спецпогашенні взяли участь голови обласної ради Віктор Овчарук та облдержадміністрації Степан Барна, представники Укрпошти, громадськості.

«Дякую Укрпошті за виготовлення марок та конвертів, які увічнюють у філателії визначні історичні дати нашої держави», – наголосив Віктор Овчарук.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*