Повідомити новину

Поширити:

На підсумковій прес-конференції голова облдержадміністрації Степан Барна не лише підбив підсумки роботи за 2017 рік, а й поділився планами. Зокрема очільник краю розповів про те, які нововведення чекають у сфері надання медичних послуг.
За словами керівників медичної галузі області Володимира Богайчука, медична реформа ґрунтуватиметься на двох постулатах. Перший — скасування територіальної прив’язки. Так, у 2018 році пацієнти самостійно прийматимуть рішення про те, у якому закладі лікуватись. Другий — «гроші йдуть за пацієнтом». Держава надаватиме кошти на кожного хворого.
— З впровадженням реформи медицини лікарі не будуть думати про те, як вимагати гроші, а намагатимуться створити конкуренцію щодо якості надання медичних послуг. Можу запевнити, що держава свої зобов’язання перед областю виконала на сто відсотків, але наша область, на жаль, в напрямку реформи поки зробила небагато, хоча на сесії облради ми неодноразово обговорювали рішення про реорганізацію, об’єднання лікарень. Тільки медичної субвенції ми витрачаємо щороку більше 170-ти мільйонів гривень на придбання медикаментів. Здавалось би, якщо людина приходить в лікарню, то має отримати хоч необхідне — бинт, шприц, вату. Але чи дають це пацієнтам?! зазначив Степан Барна.
У новому році медична реформа має сприяти відчутним змінам у наданні медичних послуг й у сільській місцевості, адже більшість амбулаторій Тернопільської області перебувають в дуже незадовільному стані.
Окрім цього, вже незабаром у Тернополі запрацює кардіохірургічний центр на базі Тернопільської університетської лікарні. За даними статистики, понад 700 тисяч жителів області мають проблеми із серцем. Так, уперше в нашому місті з’явиться можливість проводити унікальні, складні хірургічні операції на серці. Зокрема, здійснювати пересадку серцевого клапана, робити операції на відкритому серці, встановлювати стенти тощо. На ремонт лікарні, створення сучасного кардіоцентру та придбання нового якісного обладнання з обласного бюджету спрямували 21,4 млн гривень.
Також у Тернополі планують придбати лінійний прискорювач, який допоможе лікувати онкологічні захворювання новим, більш сучасним та безпечним методом.
За словами очільника Тернопільщини, пріоритетом бюджету області в новому році буде будівництво доріг, адже капіталовкладення у цю сферу значно збільшаться. Так, у 2018 році відремонтують дорогу Тернопіль-Хмельницький. Ще планують вкласти понад 800 мільйонів гривень в автошлях Тернопіль-Підволочиськ. Більше 600 мільйонів буде скеровано на капітальний ремонт об’їзної Тернополя. Окрім цього, планують вкласти ще понад 200 мільйонів гривень у дорогу Тернопіль-Кременець. Пріоритетами наступних років стануть шляхи Тернопіль-Заліщики та Тернопіль-Івано-Франківськ.
– Вперше за всю історію 50 відсотків доходів від сплати акцизу держава передала в області. А це означає, що Тернопільщина отримає від 315 до 350 мільйонів гривень на утримання й обслуговування сільських доріг. Наразі в нас є неосвоєних десятки мільйонів гривень, бо немає кому займатись ремонтом доріг. Наприклад, кошти, які передбачено на дорогу Тернопіль-Львів, ще досі неосвоєні. Близько 40-50 мільйонів повернули у державний бюджет, розповів Степан Барна.
На думку голови ТОДА, Тернопільщині необхідно залучати потенційних інвесторів, аби ті реєструвались у нашій області, створювали тут робочі місця, платили податки та будували асфальтні заводи.

Катерина ШАБЛІЙ