Проте в області активно створюють опорні школи. Чиновники кажуть, що цим покращать якість навчання та матеріальну базу тих самих тематичних кабінетів. Громади повстають і не хочуть, аби з їхніх шкіл робили філії.
Не лунатиме перший дзвоник цьогоріч у чотирьох школах області. Ще дві призупинили свою роботу через малу кількість учнів. Щойно учнів побільшає, заклади відновлять свою роботу, запевнили в управлінні освіти і науки тернопільської облдержадміністрації.
Органи місцевого самоврядування прийняли рішення про закриття чотирьох шкіл, – повідомила заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Ганна Зварич. – Хочу наголосити: рішення про закриття, реорганізацію, пониження в ступені приймають лише органи місцевого самоврядування, а не управління.
Не відкриють у День знань двері Поточанська «дев’ятирічка», що у Бережанському районі. Минулий навчальний рік школу відвідували 16 учнів.
Закриють дві початкові школи у Зборівському районі, де діти навчались до четвертого класу
– у с. Білокриниця і Тростянець. В них навчались 8 і 4 дітей відповідно. Не працюватиме і початкова школа з с. Папірня, що на Теребовлянщині. Там минулоріч освіту здобували четверо учнів.
Прийнято також рішення про тимчасове призупинення функціонування двох шкіл, – каже Ганна Зварич. – При збільшенні кількості учнів – їх відкриють.
Йдеться про школу у с. Харитонівці Заліщицького району, де минулого року навчались десятеро учнів та у с. Осниківці Лановецького району. Там було лише двоє учнів.
Місцеві ради прийняли рішення щодо пониження ступені двох навчальних закладів. В обох навчались близько півсотні учнів. Йдеться про школи у с. Устечко Заліщицького району і с. Заруддя – Зборівського.
Зараз розпочався процес створення опорних шкіл, – пояснила Ганна Зварич. – Це одна школа, яка діє в центрі району чи громади – вона є центральною. Інші понижуються в ступені і стають філіями цієї школи.
Лише в опорній школі є посада директора, а у філіях – керівник філії.
Відколи в Україні розпочався процес створення опорних шкіл, в нас таких діє вісім, – пояснила Ганна Зварич. – В Бережанському, Лановецькому районах, Заліщиках, Монастириській, у Скалатській, Скала-Подільській і Микулинецькій громадах. Відповідно, кожна опорна школа має мати щонайменше три філії.
Джерело: te.20minut.ua